Vandenbrink Design GTO, návrat do minulosti

Společnost Vandenbrink Design není u nás příliš známa, ale to neznamená, že nemůže přijít s něčím opravdu zajímavým. V příštím roce totiž představí světu vůz s označením GTO, který bude vzpomínkou na Ferrari 250 GTO z roku 1962.

Pětikusová série vznikne z modelu 599 GTB Fioranu a dostane zcela nový design, který bude odkazovat na ikonu šedesátých let. Mimo samotnou změnu designu stojí za pozornost i šestilitrový dvanáctiválec.

Ten bude pro exkluzivní edici upraven a to hned do dvou verzí. Základní verze nabídne výkon 485 kW (660 k) a točivý moment 630 Nm. to je o 29 kW a 22 Nm více, než u sériového GTB. Pro ty, kterým toto ovšem nebude stačit nabídne výrobce radikálnější úpravu motoru. Převrtáním na 6,3 litru a dalšími úpravami bude dosaženo výkonu 559 kW (760 k) a točivého momentu 680 Nm.

Další informace o voze nejsou prozatím známy, ale o tom, jaká to bude exkluzivita hovoří i základní cena, která byla stanovena na jeden milion eur. Ovšem cena je jen za úpravu, samotné Ferrari 599 GTB Fiorano si totiž musíte pořídit zvlášť.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vandenbrink Design GTO

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků