Vandenbrink Design GTO, návrat do minulosti

Společnost Vandenbrink Design není u nás příliš známa, ale to neznamená, že nemůže přijít s něčím opravdu zajímavým. V příštím roce totiž představí světu vůz s označením GTO, který bude vzpomínkou na Ferrari 250 GTO z roku 1962.

Pětikusová série vznikne z modelu 599 GTB Fioranu a dostane zcela nový design, který bude odkazovat na ikonu šedesátých let. Mimo samotnou změnu designu stojí za pozornost i šestilitrový dvanáctiválec.

Ten bude pro exkluzivní edici upraven a to hned do dvou verzí. Základní verze nabídne výkon 485 kW (660 k) a točivý moment 630 Nm. to je o 29 kW a 22 Nm více, než u sériového GTB. Pro ty, kterým toto ovšem nebude stačit nabídne výrobce radikálnější úpravu motoru. Převrtáním na 6,3 litru a dalšími úpravami bude dosaženo výkonu 559 kW (760 k) a točivého momentu 680 Nm.

Další informace o voze nejsou prozatím známy, ale o tom, jaká to bude exkluzivita hovoří i základní cena, která byla stanovena na jeden milion eur. Ovšem cena je jen za úpravu, samotné Ferrari 599 GTB Fiorano si totiž musíte pořídit zvlášť.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vandenbrink Design GTO

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků