Valtteri Bottas dnes v ranních hodinách probudil obyvatele Milána monopostem F1. Alfa Romeo slaví narozeniny

Věrní fanoušci vědí, že Alfa Romeo dnes slaví 112. výročí. Zvolila netradiční cestu a probudila obyvatele nebývalou podívanou v ulicích.

Milán dnes zažil netradiční probuzení. Přesně v půl 6 ráno se ulicemi rozezněl hvizd Formule 1. Alfa Romeo tím dává všem obyvatelům najevo začátek oslav 112. výroční existence automobilky.

Za volantem formule seděl finský jezdec Valtteri Bottas, jehož úkolem bylo projet přesně naplánovanou trasu. Ta vedla z náměstí Piazza San Babila, přes Porta Nuova, kolem majestátní budovy nádraží až na městský bulvár. Výlet zakončil u historicky vyznáme budovy Gattamelata.

V roce 1910 zde v Portellu položila Anonima Lombarda Fabbrica Automobili základní stavební kámen v podobě prvního výrobního závodu. Dnes na jeho místě stojí centrální showroom, který jako první reprezentuje novou identitu značky. Valterri Bottas si rychle získal oblibu týmu i fanoušků a se 46 body je aktuálně na 8. místě v absolutním pořadí.

Alfa Romeo

Alfa Romeo je sportovní značka koncernu FCA. Její vozy charakterizuje osobitý design, živé motory a vynikající podvozky.

Společnost byla založena v roce 1910 jako A.L.F.A, své současné jméno získala v roce 1920. Součástí Fiat Group se stala v roce 1986, od roku 2021 patří do skuoiny Stellantis.

Přehled modelů: Alfa Romeo MiTo • Alfa Romeo Giulietta • Alfa Romeo 4C • Alfa Romeo 4C Spider • Alfa Romeo Stelvio • Alfa Romeo Giulia

Váš názor Další článek: Osprey Defender je ukázkou dokonalého restomodu. Citlivý přístup a moderní výbavu doplňuje šestilitrová V8

Témata článku: , , , , , , , , , , ,