Valentino Rossi to zkouší v ef-jedničkách, úspěšně

Valentino Rossi si predvčerom prvýkrát v tomto roku vyskúšal testovanie Formule 1. Hviezda podujatí MotoGP umlčal svojich kritikov po predvedení slušných výsledkov na okruhu v španielskej Valencii. Po katastrofickom prvom dni, keď na mokrom povrchu nedokončil ani jedno kolo, dokázal včera odjazdiť deviaty najrýchlejší čas z 15tich účastníkov testov. Rossi pilotoval monopost F2004 zo stajne Ferrari s motorom V10 určeným pre rok 2006. Jeho najrýchlejší čas bol o sekundu pomalší, než čas Micheala Schumachera v jeho novom Ferrari F248. Schumacher komentoval Rossiho počínanie ako viac než dobré a verí že Valentino môže byť v pretekoch F1 úspešný. Takisto pozitívne boli aj ohlasy ostatných pretekárov Formule 1.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků