Valašská rallye v dnešní podobě končí

Dnešní podoba jedné z nejtradičnějších soutěží českého rallyesportu je definitivně minulostí. Ještě v letošní sezóně byl tento podnik součástí mezinárodního mistrovství republiky s ambicemi na pořádání mistrovství světa, ale v příští sezóně bude mít pouze status přeboru Moravy jako součást "Super série", což je seriál pro vozy WRC a další modely, které nesmí soutěžit v hlavním závodě.

Dle vyjádření zástupců Federace automobilového sportu byl podnik vyřazen proto, že se v dané lokalitě koná hodně obdobných soutěží a česká federace byla kritizovaná, že pořádá zbytečně moc obdobných podniků, a tak se rozhodli jeden z nich zrušit. Dle vyjádření organizačního štábu byla zrušena Valašská rallye jen proto, že jako jediná z devíti závodů není členem Autoklubu ČR, ale Ústředního Automotoklubu. A tak nucené zrušení jednoho podniku odnesla právě ona.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků