Valašská rallye v dnešní podobě končí

Dnešní podoba jedné z nejtradičnějších soutěží českého rallyesportu je definitivně minulostí. Ještě v letošní sezóně byl tento podnik součástí mezinárodního mistrovství republiky s ambicemi na pořádání mistrovství světa, ale v příští sezóně bude mít pouze status přeboru Moravy jako součást "Super série", což je seriál pro vozy WRC a další modely, které nesmí soutěžit v hlavním závodě.

Dle vyjádření zástupců Federace automobilového sportu byl podnik vyřazen proto, že se v dané lokalitě koná hodně obdobných soutěží a česká federace byla kritizovaná, že pořádá zbytečně moc obdobných podniků, a tak se rozhodli jeden z nich zrušit. Dle vyjádření organizačního štábu byla zrušena Valašská rallye jen proto, že jako jediná z devíti závodů není členem Autoklubu ČR, ale Ústředního Automotoklubu. A tak nucené zrušení jednoho podniku odnesla právě ona.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků