Valašská rallye v dnešní podobě končí

Dnešní podoba jedné z nejtradičnějších soutěží českého rallyesportu je definitivně minulostí. Ještě v letošní sezóně byl tento podnik součástí mezinárodního mistrovství republiky s ambicemi na pořádání mistrovství světa, ale v příští sezóně bude mít pouze status přeboru Moravy jako součást "Super série", což je seriál pro vozy WRC a další modely, které nesmí soutěžit v hlavním závodě.

Dle vyjádření zástupců Federace automobilového sportu byl podnik vyřazen proto, že se v dané lokalitě koná hodně obdobných soutěží a česká federace byla kritizovaná, že pořádá zbytečně moc obdobných podniků, a tak se rozhodli jeden z nich zrušit. Dle vyjádření organizačního štábu byla zrušena Valašská rallye jen proto, že jako jediná z devíti závodů není členem Autoklubu ČR, ale Ústředního Automotoklubu. A tak nucené zrušení jednoho podniku odnesla právě ona.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků