Valašská rallye v dnešní podobě končí

Dnešní podoba jedné z nejtradičnějších soutěží českého rallyesportu je definitivně minulostí. Ještě v letošní sezóně byl tento podnik součástí mezinárodního mistrovství republiky s ambicemi na pořádání mistrovství světa, ale v příští sezóně bude mít pouze status přeboru Moravy jako součást "Super série", což je seriál pro vozy WRC a další modely, které nesmí soutěžit v hlavním závodě.

Dle vyjádření zástupců Federace automobilového sportu byl podnik vyřazen proto, že se v dané lokalitě koná hodně obdobných soutěží a česká federace byla kritizovaná, že pořádá zbytečně moc obdobných podniků, a tak se rozhodli jeden z nich zrušit. Dle vyjádření organizačního štábu byla zrušena Valašská rallye jen proto, že jako jediná z devíti závodů není členem Autoklubu ČR, ale Ústředního Automotoklubu. A tak nucené zrušení jednoho podniku odnesla právě ona.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků