V únoru usmrcených na silnicích pro změnu ubylo

Letošní únor vykázal úbytek usmrcených účastníku silničního provozu. Za tento krátký zimní měsíc zemřelo na silnicích 51 osob, což je o 6 méně, než ve stejném období loňského roku.

Příznivci silničního zákona zlepšení opět přisuzují účinkům tohoto „českého bastlu”, realisté za tímto snížením vidí hlavně výrazně lepší počasí, než které panovalo loni.

Dle policejních zdrojů, které jsou díky nové metodice nepřesné a zkreslující se pak stalo za únor 11 309 dopravních nehod, což je o zhruba 5 500 méně, než v loňském roce.

Po lednu, kdy se meziročně zvýšil počet usmrcených o více než 10 procent se tak obnovil trend snižování počtu usmrcených z posledních pěti let.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků