V únoru usmrcených na silnicích pro změnu ubylo

Letošní únor vykázal úbytek usmrcených účastníku silničního provozu. Za tento krátký zimní měsíc zemřelo na silnicích 51 osob, což je o 6 méně, než ve stejném období loňského roku.

Příznivci silničního zákona zlepšení opět přisuzují účinkům tohoto „českého bastlu”, realisté za tímto snížením vidí hlavně výrazně lepší počasí, než které panovalo loni.

Dle policejních zdrojů, které jsou díky nové metodice nepřesné a zkreslující se pak stalo za únor 11 309 dopravních nehod, což je o zhruba 5 500 méně, než v loňském roce.

Po lednu, kdy se meziročně zvýšil počet usmrcených o více než 10 procent se tak obnovil trend snižování počtu usmrcených z posledních pěti let.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků