V únoru usmrcených na silnicích pro změnu ubylo

Letošní únor vykázal úbytek usmrcených účastníku silničního provozu. Za tento krátký zimní měsíc zemřelo na silnicích 51 osob, což je o 6 méně, než ve stejném období loňského roku.

Příznivci silničního zákona zlepšení opět přisuzují účinkům tohoto „českého bastlu”, realisté za tímto snížením vidí hlavně výrazně lepší počasí, než které panovalo loni.

Dle policejních zdrojů, které jsou díky nové metodice nepřesné a zkreslující se pak stalo za únor 11 309 dopravních nehod, což je o zhruba 5 500 méně, než v loňském roce.

Po lednu, kdy se meziročně zvýšil počet usmrcených o více než 10 procent se tak obnovil trend snižování počtu usmrcených z posledních pěti let.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků