V únoru usmrcených na silnicích pro změnu ubylo

Letošní únor vykázal úbytek usmrcených účastníku silničního provozu. Za tento krátký zimní měsíc zemřelo na silnicích 51 osob, což je o 6 méně, než ve stejném období loňského roku.

Příznivci silničního zákona zlepšení opět přisuzují účinkům tohoto „českého bastlu”, realisté za tímto snížením vidí hlavně výrazně lepší počasí, než které panovalo loni.

Dle policejních zdrojů, které jsou díky nové metodice nepřesné a zkreslující se pak stalo za únor 11 309 dopravních nehod, což je o zhruba 5 500 méně, než v loňském roce.

Po lednu, kdy se meziročně zvýšil počet usmrcených o více než 10 procent se tak obnovil trend snižování počtu usmrcených z posledních pěti let.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků