V srpnu se představí další nový supersport. Jmenuje se Drako a bude trhat asfalt

V útrobách amerického Silicon Valley, v místě, kde sídlí i Apple, se rodí zcela nový supersport. I když jste o této značce nikdy neslyšeli, vývoj prý trvá už léta.

Potřebuje svět další supersport? Pokud jste odpověděli ano, můžete číst dál. Americký startup ze Silicon Valley Drako Motors, který vznikl za účelem stavět elektrická auta právě oznámil, že svůj první počin představí na automobilové akci Quail Motorsports Gathering v pátek 16. srpna.

Nový McLaren GT oficiálně: Britský požírač kontinentů je první svého druhu

Nový McLaren GT oficiálně: Britský požírač kontinentů je první svého druhu

Co můžeme čekat? Drako Motors zde představí limitovaný supersport nazvaný jednoduše GTE. Půjde o elektromobil, který má zvládnout maximální rychlost až 322 km/h, což je na elektromobil opravdu hodně. K této rychlosti mu má pomoci čtveřice elektromotorů.

Výstupní výkon tohoto kvarteta bude 895 kW (1200 koní) a těžko uvěřitelný točivý moment 8.800 N.m. O velikosti baterií ani dojezdu se zatím mlčí, dozvíme se to zřejmě až při debutu. Drako také tvrdí, že ovladatelnost vozu ladil na Nürburgingu.

Karma Revero skrývá pod kapotou techniku z BMW. Bude to taková americká i8

Karma Revero skrývá pod kapotou techniku z BMW. Bude to taková americká i8

I když jde o supersport, tak dovnitř se posadí čtyři lidé. Design měl na starosti Lowie Vermeersch z italského studia GrandStudio v Turíně. Je to ten člověk, který stojí za designem Ferrari California, FF a 458 Italia.

Startup již vypustil první ukázku na vůz, kde toho zatím ale moc nevidíme. Na designovou kreaci si tak počkáme až do poloviny srpna. V galerii se však můžete podívat na to, jak to vypadá, když se Lowe pustí do práce například s Alfou Romeo.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků