V Saudské Arábii ženy bojují za právo řídit auto

Ne všude dospěla společnost tak daleko, aby ženy měly stejná práva jako muži. Ultrakonzervativní Saudská Arábie patří mezi státy, kde ženy mnoho práv nemají a téměř na vše potřebují písemný souhlas svých manželů. O tom, že musí chodit zahaleny od hlavě až k patě ani nemluvě.

Každopádně i v takovém státě jsou iniciativy, které bojují za rovnoprávnost. Po malých krůčcích získávají i ženy práva vykonávat některé činnosti jen dle své vůle, aniž by potřebovaly souhlas svých manželů.

Poslední rok a půl je zde snaha umožnit ženám řídit, což je prozatím zcela zakázáno. V minulém roce proběhla první petice a v letošním roce přichází na řadu druhá. Podpisy žen a mužů pak mají přimět saudského krále změnit zvykové právo a umožnit ženám legálně usednout za volant.

Těžko říci, zda se to povede již nyní, nebo bude třeba bojovat dalších několik let, každopádně jim držíme palce, aby si i ženy v Saudské Arábii mohly vyzkoušet, jaké to je třímat v rukou pořádný stroj...

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků