V Saudské Arábii ženy bojují za právo řídit auto

Ne všude dospěla společnost tak daleko, aby ženy měly stejná práva jako muži. Ultrakonzervativní Saudská Arábie patří mezi státy, kde ženy mnoho práv nemají a téměř na vše potřebují písemný souhlas svých manželů. O tom, že musí chodit zahaleny od hlavě až k patě ani nemluvě.

Každopádně i v takovém státě jsou iniciativy, které bojují za rovnoprávnost. Po malých krůčcích získávají i ženy práva vykonávat některé činnosti jen dle své vůle, aniž by potřebovaly souhlas svých manželů.

Poslední rok a půl je zde snaha umožnit ženám řídit, což je prozatím zcela zakázáno. V minulém roce proběhla první petice a v letošním roce přichází na řadu druhá. Podpisy žen a mužů pak mají přimět saudského krále změnit zvykové právo a umožnit ženám legálně usednout za volant.

Těžko říci, zda se to povede již nyní, nebo bude třeba bojovat dalších několik let, každopádně jim držíme palce, aby si i ženy v Saudské Arábii mohly vyzkoušet, jaké to je třímat v rukou pořádný stroj...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků