V říjnu zemřelo 141 lidí; sníh zvyšuje počet nehod

Uplynulý říjen byl doslova tragický, na našich silnicích zemřelo 141 lidí. Podle Radiožurnálu to byla druhá nejhorší měsíční bilance za posledních 15 let. Ani listopad není v tomto ohledu o moc lepší, přišla totiž sněhová nadílka, která zvýšila počet dopravních nehod. Každý, kdo se během víkendu vydal na méně udržované silnice, se mohl bez příšlušné výbavy (zimní pneumatiky, případně sněhové řetězy) ocitnout v problémech.

Smutná listopadová bilance říká, že každý den zemřeli na českých silnicích více jak tři lidé, navíc se v důsledku prvních sněhových kalamit prudce zvýšil počet havarovaných vozů. Není proto od věci, když připomeneme, že zasněžená silnice není závodní dráha a letní pneu se na ně vážně nehodí. Zrovna včera jsem potkal éčkový mercedes nabořený v příkopu vedle silnice - v protisměru. Řidič měl štěstí, že v druhém směru nejelo v té době žádné auto, a že u silnice nebyly stromy.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků