V říjnu zemřelo 141 lidí; sníh zvyšuje počet nehod

Uplynulý říjen byl doslova tragický, na našich silnicích zemřelo 141 lidí. Podle Radiožurnálu to byla druhá nejhorší měsíční bilance za posledních 15 let. Ani listopad není v tomto ohledu o moc lepší, přišla totiž sněhová nadílka, která zvýšila počet dopravních nehod. Každý, kdo se během víkendu vydal na méně udržované silnice, se mohl bez příšlušné výbavy (zimní pneumatiky, případně sněhové řetězy) ocitnout v problémech.

Smutná listopadová bilance říká, že každý den zemřeli na českých silnicích více jak tři lidé, navíc se v důsledku prvních sněhových kalamit prudce zvýšil počet havarovaných vozů. Není proto od věci, když připomeneme, že zasněžená silnice není závodní dráha a letní pneu se na ně vážně nehodí. Zrovna včera jsem potkal éčkový mercedes nabořený v příkopu vedle silnice - v protisměru. Řidič měl štěstí, že v druhém směru nejelo v té době žádné auto, a že u silnice nebyly stromy.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků