V Range Roveru končí staré diesely V8 a V6. Pod kapotu míří mild-hybridní technika

Staré naftové jednotky ještě z éry Fordu nahrazuje nová technika s mild-hybridní výpomocí.

Land Rover oznamuje, že jeho staré dieselové motory V6 a V8 pod kapotami Range Roveru a Range Roveru Sport končí. Na scénu totiž míří nová modernější, čistší a úspornější rodina řadových šestiválcových dieselů Ingenium o objemu tří litrů. A nikoho nepřekvapí, že motory využívají 48V mild-hybridní techniku s pomocným startér-generátorem.

Land Rover téměř očesal nový Defender. Vytvořil tak nejvšestrannější verzi vůbec

Land Rover téměř očesal nový Defender. Vytvořil tak nejvšestrannější verzi vůbec

Nový motor bude dostupný ve dvou úrovních naladění – D300 o výkonu 300 koní (221 kW) a točivém momentu 650 N.m nebo D350 o výkonu 350 koní (258 kW) a točivém momentu 700 N.m. Motorizace se mají podle Land Roveru vyznačovat klidnějším chodem než staré motory V6 a V8, přičemž samozřejmě snižují spotřebu paliva a produkují méně škodlivých emisí.

Kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 ve dvou úrovních naladění a třílitrový benzinový šestiválec pak v nabídce Ranger Roveru i Range Roveru Sport zůstávají, u druhého zmíněného je taky stále k mání dvoulitrový čtyřválec. U obou SUV nakonec uzavírá nabídku plug-in hybridní ústrojí se čtyřválcem pod kapotou.

Range Rover slaví narozeniny. Speciální edice mu nadělila i původní barvy laku

Range Rover slaví narozeniny. Speciální edice mu nadělila i původní barvy laku

Po uvedení padesátileté výroční edice Range Roveru, která je dostupná i u nás, značka doplňuje i další speciální edice svého SUV. U Sportu například Silver Edition a Dynamic Black, pro výkonnou verzi SVR zase Carbon Edition a klasický Range Rover obdrží pouze v Británii balíček Westminster (viz galerie).  

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 58 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků