V Rakousku se alkohol za volantem nevyplácí

Na vlastní kůži se o tom mohl přesvědčit pětadvacetiletý český občan, kterého rakouská policie zadržela, když opilý řídil automobil. Podle svědků tedy spíše automobil řídil řidiče, což vzápětí prokázala i krevní zkouška.
V krvi přistiženého řidiče bylo více jak tři promile alkoholu, což je opravdu hodně. Co následovalo si můžeme rychle domyslet. Pokud hádáte, že policie mu zadržela řidičské oprávnění, tak máte pravdu, alespoň částečně. Protože mladík neměl dostatek peněz na srovnání pokuty, ani jiné hodnotné věci, zadržela mu rakouská policie pro jistotu celé auto.

Automobil dostal zpět až po zaplacení pokuty, jejíž výše nebyla upřesněna a mladík si také musel najít někoho, kdo jeho automobil vyzvedl, protože řidičský průkaz mu samozřejmě rakouská policie nevrátila.
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků