V Porsche už akční kameru nepotřebujete. Nově umí nahrávat i analyzovat jízdu na okreskách

Palubní kameru se záznamem jízdních parametrů si nyní piloti německé značky užijí i mimo závodní trať. Dostala nový režim Free Drive.

Majitelé vozů Porsche mají při svých výletech na závodní okruhy možnost zaznamenat si svou jízdu díky aplikaci Porsche Track Precision app. Natočené záběry jsou překryty údaji o natočení volantu, poloze pedálů, přetížení nebo rychlosti. Tato vychytávka mimo jiné obsahuje informace o závodních tratích, analytické nástroje nebo tipy ohledně brzdných bodů. Nyní se funkce nahrávání rozšířila i pro použití na běžných silnicích.

Záznam se spustí ve chvíli, kdy vůz skrze své senzory zaznamená dynamickou jízdu. Probudit ho mohou například prudké zrychlení, náhlé brzdění nebo třeba vyšší boční přetížení. Nahrávky trvají minutu, začínají 30 sekund před okamžikem detekce dynamické jízdy a končí 30 sekund po něm.

Řidič může nahrávání také spustit manuálně. Na rozdíl od okruhového nástroje neslouží k analýze jízdního stylu, jde pouze o uchování vzpomínek na určité akčnější okamžiky za volantem. Aplikace je k dispozici pro Apple iOS (verze 14 a vyšší) i Android (verze 8 a vyšší).

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Chcete nové auto s karburátory Weber? Není problém, vznikne jich 24, mají až 450 koní a můžou závodit

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,