V pořadí je další konkurent Tesly Model 3. Tentokrát britský aristokrat pro rošťáky

Koncern Jaguar Land Rover chce taky kousek koláče. Do boje proti elektrické konkurenci vyrazí s dalším modelem, který by měl vycházet z Jaguaru XE.

Nový předseda představenstva koncernu Jaguar Land Rover se musel po nástupu do funkce rozhodnout, co udělá s automobilkou Jaguar. Ikonické jméno už bude navždy svázáno s elegantními a sportovními automobily, které mají pověst aut pro gentlemanské rošťáky. Jakákoliv změna by tak mohla být osudným krokem zpět.

Ví se, že koncern JLR už dlouho koketuje s elektromobily. Masivně investuje a dokonce už má na trhu i Jaguar I-Pace. Jeho světové prodeje jsou celkem slušné a v roce 2019 dokonce vyhrál anketu World Car of the Year. Tradiční zákazníci Jaguaru si ale pořád mohou vybrat. Třeba nový F-Type má v nabídce stále plnotučný osmiválec.

JLR vyvíjí koncept vodíkového modelu. Palivové články zvažuje pro svá SUV

JLR vyvíjí koncept vodíkového modelu. Palivové články zvažuje pro svá SUV

Nový Jaguar XJ se pak bude nabízet i v čistě elektrické variantě. Vedle toho ale nabídne i spalovací motory. Britský server Auto Express nyní informoval o tom, že se v kuloárech automobilky chystá zcela nový model, který by mohl nahradit povedený manažerský sedan XE.

Podle všeho by mělo jít o crossover s elegantní siluetou sedanu a čistě elektrickým pohonem, který by se měl na trhu utkat s Polestarem 2 a hlavně Teslou Model 3. Právě úspěch americké automobilky spoustu dalších výrobců navádí k vyvinutí konkurence.

Jaguar vytvoří speciální kolekci E-typů. Oslaví tak vznik legendy, míří na sběratele

Jaguar vytvoří speciální kolekci E-typů. Oslaví tak vznik legendy, míří na sběratele

O autě se zatím nic podrobného neví. Šéf designu značky nicméně přiznal, že by si malý Jaguar moc rád nakreslil. Malé a ekonomické vozy jsou teď prý tím správným směrem. Úkolem inženýrů pak bude, aby jezdil jako pravý Jaguar. Jestli je to správný směr ukáže až čas.

V galerii najdete aktuální Jaguar I-Pace.

Jaguar

Britský Jaguar vznikl v roce 1922 jak Swallow Sidecars Company, v roce 1945 dostal svůj současný název Jaguar Cars Limited.

Výrobce sportovních a luxusních automobilů byl v roce 1989 koupen Fordem. Od roku 2008 ho vlastní indická Tata Motors.

Jaguar F-Pace • Jaguar E-Pace • Jaguar I-Pace • Jaguar F-Type • Jaguar XE  •Jaguar XF

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků