V pondělí začne velký Kryštof

Podle Práva začne v pondělí první letošní „velký“ Kryštof. Akce menšího charakteru už letos proběhly, o jedné takové jsme psali koncem března. Podle zkušeností z minulého roku by se mělo jednat o vícedenní akci a stejně jako dříve se budou policisté zaměřovat na dodržování rychlosti, opilé řidiče, používání bezpečnostních pásů, dálničních známek apod. Kryštofové mají pozitivní vliv na dodržování předpisů, lidé jezdí díky přítomnosti policistů na silnicích opatrněji. Přesto se ale v loňském roce počet nehod oproti roku 2003 na českých silnicích zvýšil. Klesl však počet mrtvých a těžce zraněných.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků