V pondělí startuje první světový týden bezpečnosti provozu

Organizace spojených národů vyhlásila na týden od 23. do 29. dubna první celosvětový týden bezpečnosti silničního provozu. Ten se ponese v duchu motta „Bezpečnost silničního provozu je provoz bez nehod” a cílem této akce je upozornit lidi na celosvětový nárůst nehodovosti s tím spojené úmrtnosti.

Dle OSN umírá ročně na silnicích 1,2 milionu lidí a na padesát milionů utrpí vlivem dopravního provozu zranění. Nehody navíc dosahují obrovských škod; odhaduje se, že materiální škody dosahují zhruba 1,5 % hrubého domácího produktu. Je ovšem třeba jedním dechem dodat, že většina obětí dopravních nehod umírá v zemích, kde o světovém týdnu bezpečnosti protozu nemají páru. V civilizovaných zemích je úmrtnost na silnicích vzhledem k hustotě provozu relativně malá a je otázkou, zda za současných podmínek ještě vůbec může být menší.

Ať tak či onak, čeští policisté chtějí týden bezpečnosti podpořit dopravní megaakcí a Česká republika tak zřejmě nebude tou zemí, která zůstane stranou...

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků