V pondělí startuje první světový týden bezpečnosti provozu

Organizace spojených národů vyhlásila na týden od 23. do 29. dubna první celosvětový týden bezpečnosti silničního provozu. Ten se ponese v duchu motta „Bezpečnost silničního provozu je provoz bez nehod” a cílem této akce je upozornit lidi na celosvětový nárůst nehodovosti s tím spojené úmrtnosti.

Dle OSN umírá ročně na silnicích 1,2 milionu lidí a na padesát milionů utrpí vlivem dopravního provozu zranění. Nehody navíc dosahují obrovských škod; odhaduje se, že materiální škody dosahují zhruba 1,5 % hrubého domácího produktu. Je ovšem třeba jedním dechem dodat, že většina obětí dopravních nehod umírá v zemích, kde o světovém týdnu bezpečnosti protozu nemají páru. V civilizovaných zemích je úmrtnost na silnicích vzhledem k hustotě provozu relativně malá a je otázkou, zda za současných podmínek ještě vůbec může být menší.

Ať tak či onak, čeští policisté chtějí týden bezpečnosti podpořit dopravní megaakcí a Česká republika tak zřejmě nebude tou zemí, která zůstane stranou...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků