V pondělí startuje první světový týden bezpečnosti provozu

Organizace spojených národů vyhlásila na týden od 23. do 29. dubna první celosvětový týden bezpečnosti silničního provozu. Ten se ponese v duchu motta „Bezpečnost silničního provozu je provoz bez nehod” a cílem této akce je upozornit lidi na celosvětový nárůst nehodovosti s tím spojené úmrtnosti.

Dle OSN umírá ročně na silnicích 1,2 milionu lidí a na padesát milionů utrpí vlivem dopravního provozu zranění. Nehody navíc dosahují obrovských škod; odhaduje se, že materiální škody dosahují zhruba 1,5 % hrubého domácího produktu. Je ovšem třeba jedním dechem dodat, že většina obětí dopravních nehod umírá v zemích, kde o světovém týdnu bezpečnosti protozu nemají páru. V civilizovaných zemích je úmrtnost na silnicích vzhledem k hustotě provozu relativně malá a je otázkou, zda za současných podmínek ještě vůbec může být menší.

Ať tak či onak, čeští policisté chtějí týden bezpečnosti podpořit dopravní megaakcí a Česká republika tak zřejmě nebude tou zemí, která zůstane stranou...

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků