V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

Zatímco svět očekává příjezd zbrusu nové generace Land Roveru Defender, v Polsku vám od píky postaví starou generaci za docela férovou cenu.

Land Rover zastavil výrobu poslední generace modelu Defender již v lednu 2016 a od té doby svět čeká na uvedení zbrusu nové kapitoly na poli tohoto legendárního off-roadu. Kdo by ovšem stále dychtil po starém dobrém Defenderu ve stavu takřka nového kusu, buď se může s vidinou tučné cenovky obrátit na důkladné renovace prováděné centrem Classic Works od samotné automobilky, nebo může nyní brnknout do Polska a domluvit si mnohem férovější zakázku.

Experti z polské dílny Land Serwis totiž začali nabízet možným zájemcům vytvoření v podstatě nových exemplářů klasického Defenderu. Vozy přitom staví z existujících dílů, které firma rozsáhle renovuje, nebo „nekonečné“ zásoby nových dílů, které jsou ve světě nadále vyráběny nejen Land Roverem. A ke všemu se hodí, že Land Serwis údajně jako jediná firma mimo Velkou Británii svépomocí vyrábí originální šasi původního Defenderu. 

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Propagátorem schopností polské dílny je tedy nejnovější projekt Defender Factory, který vychází ze základu čtyřdveřového pick-upu z roku 2010 a specifikací připomíná kusy Defenderu Heritage, jež v roce 2016 ukončovaly dlouholetou výrobu této generace. Samozřejmě ale došlo i na řadu vylepšení oproti sériové verzi.

Land Serwis tak dále vyztužil karoserii, původní žebřinový rám byl kompletně renovován a podvozek nově využívá odpružení SuperGaz, které přidává dalších 51 mm světlé výšky. Nová je rovněž brzdová soustava a auto stojí na silnějších plechových discích Wolf a pneumatikách Goodyear Wrangler MT/R.

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Pod kapotou se zůstalo u originálního 2,4litrového turbo dieselu, který ale také samozřejmě prošel celkovou renovací, stejně jako rozvodové ústrojí, a mimo to nyní používá nerezový výfukový systém. Uvnitř poté najdete nové čalounění eko kůží, nové koberce, dodatečné odhlučnění, elektricky ovládaná okna nebo nezávislé topení.

Ceny za obdobou stavbu začínají na částce 59.900 euro, v přepočtu tedy asi 1,5 milionu korun. S rozsáhlými zkušenostmi, které Land Serwis sbíral posledních 25 let, je však zřejmé, že případnému zájemci o tento projekt splní jakékoliv přání a cenovka dále poroste.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků