V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

Zatímco svět očekává příjezd zbrusu nové generace Land Roveru Defender, v Polsku vám od píky postaví starou generaci za docela férovou cenu.

Land Rover zastavil výrobu poslední generace modelu Defender již v lednu 2016 a od té doby svět čeká na uvedení zbrusu nové kapitoly na poli tohoto legendárního off-roadu. Kdo by ovšem stále dychtil po starém dobrém Defenderu ve stavu takřka nového kusu, buď se může s vidinou tučné cenovky obrátit na důkladné renovace prováděné centrem Classic Works od samotné automobilky, nebo může nyní brnknout do Polska a domluvit si mnohem férovější zakázku.

Experti z polské dílny Land Serwis totiž začali nabízet možným zájemcům vytvoření v podstatě nových exemplářů klasického Defenderu. Vozy přitom staví z existujících dílů, které firma rozsáhle renovuje, nebo „nekonečné“ zásoby nových dílů, které jsou ve světě nadále vyráběny nejen Land Roverem. A ke všemu se hodí, že Land Serwis údajně jako jediná firma mimo Velkou Británii svépomocí vyrábí originální šasi původního Defenderu. 

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Propagátorem schopností polské dílny je tedy nejnovější projekt Defender Factory, který vychází ze základu čtyřdveřového pick-upu z roku 2010 a specifikací připomíná kusy Defenderu Heritage, jež v roce 2016 ukončovaly dlouholetou výrobu této generace. Samozřejmě ale došlo i na řadu vylepšení oproti sériové verzi.

Land Serwis tak dále vyztužil karoserii, původní žebřinový rám byl kompletně renovován a podvozek nově využívá odpružení SuperGaz, které přidává dalších 51 mm světlé výšky. Nová je rovněž brzdová soustava a auto stojí na silnějších plechových discích Wolf a pneumatikách Goodyear Wrangler MT/R.

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Pod kapotou se zůstalo u originálního 2,4litrového turbo dieselu, který ale také samozřejmě prošel celkovou renovací, stejně jako rozvodové ústrojí, a mimo to nyní používá nerezový výfukový systém. Uvnitř poté najdete nové čalounění eko kůží, nové koberce, dodatečné odhlučnění, elektricky ovládaná okna nebo nezávislé topení.

Ceny za obdobou stavbu začínají na částce 59.900 euro, v přepočtu tedy asi 1,5 milionu korun. S rozsáhlými zkušenostmi, které Land Serwis sbíral posledních 25 let, je však zřejmé, že případnému zájemci o tento projekt splní jakékoliv přání a cenovka dále poroste.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

Za volantem sériového Hyundaie i20 1.0 T-GDI mHEV: Kdo se může od koho učit?

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Třetí generace Hyundaie i20 se už nechce od konkurentů jen učit, ale v řadě ohledů hodlá stanovit nová měřítka.

včera | Martin Jeník | 12 příspěvků
Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků