V Plzni navrhli levnou zábavnou motorku do města. Dá se převléknout jako tričko

Za projektem stojí studenti plzeňské Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Jmenuje se La Boheme a vznikl i během online výuky.

Plně funkční prototyp vznikl v magisterském ateliéru designu. Studenti zkoumali, jak využívat motorku, aniž by si ji museli kupovat, ale zároveň mohli přizpůsobit dle svého vkusu. Základem je šasi, které poskytl majitel výrobní firmy DEVS, britský podnikatel Neil Smith. Ten studentům věnoval také velké baterie. Otázkou pro studenty bylo, jak předcházet dopravním zácpám a jak motocykl svobodně využívat.

Legenda je zpět! Suzuki Hayabusa se vrací s řevem 190 koní v 9700 otáčkách

Legenda je zpět! Suzuki Hayabusa se vrací s řevem 190 koní v 9700 otáčkách

Hlavními kritérii byly dostupnost, individualizace a nízká cena. Důležité byly také odkládací prostory. Vítězný návrh je dílem studenta Daniela Skotáka. Kapotáž je tvořena látkou na překližkovém rámu, tu je možné snadno vyměnit a dát tak stroji svůj vlastní styl. Dostupnost je zaručena základem z levného čínského elektromotocyklu, který dostal akumulátory s velkou kapacitou (ujede přes 200 km).

Tento unikátní motocykl skrývá vnitřnosti z klasické Jawy 350. Postavili ho Němci

Tento unikátní motocykl skrývá vnitřnosti z klasické Jawy 350. Postavili ho Němci

Kryty od studentů pak zakryly „laciné a ošklivé“ komponenty, jak sdělil Neil Smith. Motor má výkon 2 kW, což stačí na rychlost 45 km/h. Motorku je dle odhadů možné vyrobit za méně než 70.000 Kč – což je vzhledem k dojezdu a ve srovnání s podobně naceněnými elektrokoloběžkami dost zajímavá částka. Práce plzeňských studentů si můžete prohlédnout na výstavě Mobilita v Galerii Ladislava Sutnara.

TEST Renault Arkana TCe 140 EDC: Velká show na skromných základech

Renault Arkana TCe 140 EDC

Stále se nemůžete rozhodnout mezi Meganem Grandtour a GrandCoupé? Řešení má automobilka ve formě SUV s tvary kupé. Prostorem nešetří, ale co vaše peněženka?

včera | Richard Herbich | 11 příspěvků
První jízda s novým Rolls-Roycem Ghost Extended: Vezl nás nejlepší řidič světa!

Rolls-Royce Ghost Extended

Pokud se rozhodnete poskytovat lidem lázeňskou péči, připravte si pořádný balík. Nebo si za zlomek kupte nový Rolls-Royce Ghost a klienty vozte na zadním sedadle s barem.

12.  6.  2021 | Jiří Baborský | 15 příspěvků
TEST Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI (373 kW): Skvělý motor nahrazen dokonalým

Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI

Největší SUV z Ingolstadtu v ostré verzi přezbrojily ze vznětového na zážehový agregát. Co to s nimi udělalo?

11.  6.  2021 | Jan MičkaVladimír Kadera | 26 příspěvků