V Opelu se stávkuje, výroba Aster je omezena

Belgický závod Opelu v Antverpách musel stejně jako továrna v Rüsselheimu musel omezit výrobu modelu Astra kvůli omezení dodávek dílů z německého Bochumi. Tam zaměstnanci stávku už od minulého čtvrtka, kdy General Motors oznámil propuštění dvanácti tisíc zaměstnanců, z toho cca poloviny v Německu. Nejvyšší vedení Opelu zahájilo včera ve své centrále v německém Rüsselsheimu vyjednávání s představiteli závodní rady zaměstnanců. Obě strany chtějí, aby závody v Bochumi a Rüsselsheimu byly nadále konkurenceschopné tak, aby zůstaly součástí výrobní struktury i po roce 2010. To samé platí i o závodu v Kaiserslauternu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků