V Opelu se stávkuje, výroba Aster je omezena

Belgický závod Opelu v Antverpách musel stejně jako továrna v Rüsselheimu musel omezit výrobu modelu Astra kvůli omezení dodávek dílů z německého Bochumi. Tam zaměstnanci stávku už od minulého čtvrtka, kdy General Motors oznámil propuštění dvanácti tisíc zaměstnanců, z toho cca poloviny v Německu. Nejvyšší vedení Opelu zahájilo včera ve své centrále v německém Rüsselsheimu vyjednávání s představiteli závodní rady zaměstnanců. Obě strany chtějí, aby závody v Bochumi a Rüsselsheimu byly nadále konkurenceschopné tak, aby zůstaly součástí výrobní struktury i po roce 2010. To samé platí i o závodu v Kaiserslauternu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků