V novém Audi A8 L Security přežijete útok snipera i výbuch granátu. Unikátní je i motorem

Obrněná limuzína byla představena zatím exkluzivně pro ruský trh. Pod kapotou skrývá techniku z Audi S8.

Automobilka Audi představila oficiální neprůstřelnou limuzínu založenou na aktuální generaci vlajkové lodi A8. Novinka nese název A8 L Security a vychází z prodloužené verze s rozvorem 3128 mm a celkovou délkou 5302 mm. Unikátnost tohoto vozu ale netkví jen v jeho balistické ochraně.

Tento Range Rover se vysmívá hlavním samopalů. Němci si ho ale náležitě cení

Tento Range Rover se vysmívá hlavním samopalů. Němci si ho ale náležitě cení

Pod kapotou je totiž motor ze sportovní verze S8, která se jinak v delší karoserii L nedá koupit. Limuzína tak má výkon 420 kW (571 koní) a 800 N.m točivého momentu pramenící z dvakrát přeplňovaného vidlicového osmiválce. Výkon zde ale není otázkou prestiže, ale otázkou pohnutí se z místa.

Veškeré přidané ochranné prvky totiž navýšily hmotnost vozu, která může dosáhnout až na 4215 kg. Předně jde o balistickou ochranu, která zvládne střelbu z automatické pušky, útok snipera i výbuch ručního granátu. Vůz má v sobě i několik požárních systémů a dokáže po nějaký čas vyrábět a pouštět do kabiny čerstvý vzduch v případě, že auto třeba něco zavalí.

Jak přežít útok v naprostém luxusu? Toto SUV odolá českému samopalu i granátu

Jak přežít útok v naprostém luxusu? Toto SUV odolá českému samopalu i granátu

S tím vším se i osmiválcový motor poměrně pere. Z nuly na stovku to limuzína zvládne za 6,3 sekundy a maximálně dokáže jet 210 km/h. I tak jsou to ale na auto vážící přes čtyři tuny slušné hodnoty. Jen pro porovnání uvedeme, že krátká sportovní limuzína S8 dokáže s tímto motorem zrychlit z nuly na stovku za 3,8 sekundy. Má ale také „jen“ lehce přes dvě tuny.

Vůz byl představený zatím exkluzivně pro ruský trh. Jeden kousek vzniká čtyři sta hodin poctivou ruční prací a levný pochopitelně není. Cena přesahuje v přepočtu částku 19.000.000 korun.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 64 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků