V nové bondovce se ukáže i pořádná klasika. 007 usedne do starého Land Roveru

Kromě spekulací o elektrickém Aston Martinu máme nyní potvrzeno, že ve svém novém příběhu James Bond využije rovněž služeb starého dobrého Land Roveru.

O chystané, v pořadí již 25. bondovce se pomalu objevují nové informace. Ačkoliv zatím nevíme oficiální název nového filmu o agentovi 007, na veřejnost se alespoň dostávají detaily o obsazení snímku, a pro nás ještě zajímavěji, podrobnosti o vozidlech, které podle všeho James Bond ve své další kapitole využije.

Již víme, že do role agenta 007 se opět vrací Daniel Craig a také máme potvrzeno, že záporáka si tentokrát zahraje Rami Malek (Bohemian Rhapsody, Mr. Robot). Částečně se bude děj nové bondovky odehrávat i na Jamajce, odkud právě utekly snímky z natáčení a představitel Bonda byl zahlédnut za volantem starého Land Roveru.

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

Jedním ze strojů, do kterých během nového příběhu Bond usedne, se má tedy stát i tento legendární off-road – přesněji třetí série Land Roveru s krátkým rozvorem a otevřenou karoserií. Dle prvních informací o zápletce filmu bude Bond používat teréňák během své výslužby na Jamajce. Pohoda pod sluncem mu ale dlouho nevydrží a 007 se bude muset chtě nechtě vrátit do akce.

Starý Land Rover tedy zřejmě nečekejte v ústřední roli nějaké honičky (i když, kdo ví…). K tomuto účelu zřejmě padne dlouhotrvající spolupráce s automobilkou Aston Martin, která má rovněž nové bondovce zajistit takzvaný „hero car“, tedy auto pro hrdinu filmu.

Už i Aston Martin má elektromobil. Rapide E má 610 koní a ujede jen 322 km

Už i Aston Martin má elektromobil. Rapide E má 610 koní a ujede jen 322 km

Zde nejsou informace potvrzeny uniklými fotkami, dosavadní spekulace ovšem mluví o nasazení zbrusu nového elektrického Astonu Martin Rapide E (viz galerie). Novinku výrobce předvedl teprve nedávno, takže bychom se nedivili, kdyby Bond opravdu usedl do této nejnovější techniky britské značky a jednoduše vyrazil proti padouchům s dobou, myšleno s elektromotory a baterkami.

Nové bondovky se v kinech dočkáme příští rok v dubnu. Příběh se bude kromě Jamajky odehrávat také v Itálii, Norsku a pochopitelně ve Velké Británii.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 133 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků