V nové bondovce se ukáže i pořádná klasika. 007 usedne do starého Land Roveru

Kromě spekulací o elektrickém Aston Martinu máme nyní potvrzeno, že ve svém novém příběhu James Bond využije rovněž služeb starého dobrého Land Roveru.

O chystané, v pořadí již 25. bondovce se pomalu objevují nové informace. Ačkoliv zatím nevíme oficiální název nového filmu o agentovi 007, na veřejnost se alespoň dostávají detaily o obsazení snímku, a pro nás ještě zajímavěji, podrobnosti o vozidlech, které podle všeho James Bond ve své další kapitole využije.

Již víme, že do role agenta 007 se opět vrací Daniel Craig a také máme potvrzeno, že záporáka si tentokrát zahraje Rami Malek (Bohemian Rhapsody, Mr. Robot). Částečně se bude děj nové bondovky odehrávat i na Jamajce, odkud právě utekly snímky z natáčení a představitel Bonda byl zahlédnut za volantem starého Land Roveru.

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

Jedním ze strojů, do kterých během nového příběhu Bond usedne, se má tedy stát i tento legendární off-road – přesněji třetí série Land Roveru s krátkým rozvorem a otevřenou karoserií. Dle prvních informací o zápletce filmu bude Bond používat teréňák během své výslužby na Jamajce. Pohoda pod sluncem mu ale dlouho nevydrží a 007 se bude muset chtě nechtě vrátit do akce.

Starý Land Rover tedy zřejmě nečekejte v ústřední roli nějaké honičky (i když, kdo ví…). K tomuto účelu zřejmě padne dlouhotrvající spolupráce s automobilkou Aston Martin, která má rovněž nové bondovce zajistit takzvaný „hero car“, tedy auto pro hrdinu filmu.

Už i Aston Martin má elektromobil. Rapide E má 610 koní a ujede jen 322 km

Už i Aston Martin má elektromobil. Rapide E má 610 koní a ujede jen 322 km

Zde nejsou informace potvrzeny uniklými fotkami, dosavadní spekulace ovšem mluví o nasazení zbrusu nového elektrického Astonu Martin Rapide E (viz galerie). Novinku výrobce předvedl teprve nedávno, takže bychom se nedivili, kdyby Bond opravdu usedl do této nejnovější techniky britské značky a jednoduše vyrazil proti padouchům s dobou, myšleno s elektromotory a baterkami.

Nové bondovky se v kinech dočkáme příští rok v dubnu. Příběh se bude kromě Jamajky odehrávat také v Itálii, Norsku a pochopitelně ve Velké Británii.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

dnes | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 104 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků