V nové bondovce se ukáže i pořádná klasika. 007 usedne do starého Land Roveru

Kromě spekulací o elektrickém Aston Martinu máme nyní potvrzeno, že ve svém novém příběhu James Bond využije rovněž služeb starého dobrého Land Roveru.

O chystané, v pořadí již 25. bondovce se pomalu objevují nové informace. Ačkoliv zatím nevíme oficiální název nového filmu o agentovi 007, na veřejnost se alespoň dostávají detaily o obsazení snímku, a pro nás ještě zajímavěji, podrobnosti o vozidlech, které podle všeho James Bond ve své další kapitole využije.

Již víme, že do role agenta 007 se opět vrací Daniel Craig a také máme potvrzeno, že záporáka si tentokrát zahraje Rami Malek (Bohemian Rhapsody, Mr. Robot). Částečně se bude děj nové bondovky odehrávat i na Jamajce, odkud právě utekly snímky z natáčení a představitel Bonda byl zahlédnut za volantem starého Land Roveru.

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

Jedním ze strojů, do kterých během nového příběhu Bond usedne, se má tedy stát i tento legendární off-road – přesněji třetí série Land Roveru s krátkým rozvorem a otevřenou karoserií. Dle prvních informací o zápletce filmu bude Bond používat teréňák během své výslužby na Jamajce. Pohoda pod sluncem mu ale dlouho nevydrží a 007 se bude muset chtě nechtě vrátit do akce.

Starý Land Rover tedy zřejmě nečekejte v ústřední roli nějaké honičky (i když, kdo ví…). K tomuto účelu zřejmě padne dlouhotrvající spolupráce s automobilkou Aston Martin, která má rovněž nové bondovce zajistit takzvaný „hero car“, tedy auto pro hrdinu filmu.

Už i Aston Martin má elektromobil. Rapide E má 610 koní a ujede jen 322 km

Už i Aston Martin má elektromobil. Rapide E má 610 koní a ujede jen 322 km

Zde nejsou informace potvrzeny uniklými fotkami, dosavadní spekulace ovšem mluví o nasazení zbrusu nového elektrického Astonu Martin Rapide E (viz galerie). Novinku výrobce předvedl teprve nedávno, takže bychom se nedivili, kdyby Bond opravdu usedl do této nejnovější techniky britské značky a jednoduše vyrazil proti padouchům s dobou, myšleno s elektromotory a baterkami.

Nové bondovky se v kinech dočkáme příští rok v dubnu. Příběh se bude kromě Jamajky odehrávat také v Itálii, Norsku a pochopitelně ve Velké Británii.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků