V nové bondovce se ukáže i pořádná klasika. 007 usedne do starého Land Roveru

Kromě spekulací o elektrickém Aston Martinu máme nyní potvrzeno, že ve svém novém příběhu James Bond využije rovněž služeb starého dobrého Land Roveru.

O chystané, v pořadí již 25. bondovce se pomalu objevují nové informace. Ačkoliv zatím nevíme oficiální název nového filmu o agentovi 007, na veřejnost se alespoň dostávají detaily o obsazení snímku, a pro nás ještě zajímavěji, podrobnosti o vozidlech, které podle všeho James Bond ve své další kapitole využije.

Již víme, že do role agenta 007 se opět vrací Daniel Craig a také máme potvrzeno, že záporáka si tentokrát zahraje Rami Malek (Bohemian Rhapsody, Mr. Robot). Částečně se bude děj nové bondovky odehrávat i na Jamajce, odkud právě utekly snímky z natáčení a představitel Bonda byl zahlédnut za volantem starého Land Roveru.

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

Jedním ze strojů, do kterých během nového příběhu Bond usedne, se má tedy stát i tento legendární off-road – přesněji třetí série Land Roveru s krátkým rozvorem a otevřenou karoserií. Dle prvních informací o zápletce filmu bude Bond používat teréňák během své výslužby na Jamajce. Pohoda pod sluncem mu ale dlouho nevydrží a 007 se bude muset chtě nechtě vrátit do akce.

Starý Land Rover tedy zřejmě nečekejte v ústřední roli nějaké honičky (i když, kdo ví…). K tomuto účelu zřejmě padne dlouhotrvající spolupráce s automobilkou Aston Martin, která má rovněž nové bondovce zajistit takzvaný „hero car“, tedy auto pro hrdinu filmu.

Už i Aston Martin má elektromobil. Rapide E má 610 koní a ujede jen 322 km

Už i Aston Martin má elektromobil. Rapide E má 610 koní a ujede jen 322 km

Zde nejsou informace potvrzeny uniklými fotkami, dosavadní spekulace ovšem mluví o nasazení zbrusu nového elektrického Astonu Martin Rapide E (viz galerie). Novinku výrobce předvedl teprve nedávno, takže bychom se nedivili, kdyby Bond opravdu usedl do této nejnovější techniky britské značky a jednoduše vyrazil proti padouchům s dobou, myšleno s elektromotory a baterkami.

Nové bondovky se v kinech dočkáme příští rok v dubnu. Příběh se bude kromě Jamajky odehrávat také v Itálii, Norsku a pochopitelně ve Velké Británii.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

Za volantem sériového Hyundaie i20 1.0 T-GDI mHEV: Kdo se může od koho učit?

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Třetí generace Hyundaie i20 se už nechce od konkurentů jen učit, ale v řadě ohledů hodlá stanovit nová měřítka.

včera | Martin Jeník | 12 příspěvků
Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků