V nošovickém Hyundai se bude vyrábět "korejská Octavie"

Přestože ještě ani nebyla podepsána dohoda mezi automobilkou Hyundai a Českou republikou o výstavbě závodu na výrobu osobních vozů v severomarvských Nošovicích, nikdo již nepochybuje o zdárném výsledku tohoto jednání. Otázkou zatím zůstávalo, jaké vozy tam bude Hyundai vyrábět, zda půjde o již zavedené modely, nebo o nějakou novinku.

Nyní začínají prosakovat navenek první věrohodné informace. Model, který se bude v Nošovicích vyrábět, se zařadí do nižší střední třídy, bude tedy konkurencí pro českou automobilku Škoda a její Octavii. Půjde o zcela nový model, který má být větší než Hyundai Accent a nyní nese interní značení FD. Dle vyjádření šéfů evropské divize automobilky Hyundai půjde o nižší střední třídu i proto, že o tento segment je v zemích EU velký zájem a Hyundai chce s novým modelem prorazit a dosáhnout výrazných úspěchů. Je to také krok k tomu, aby automobilka zvětšovala své prodeje a podíly na jednotlivých trzích světa a dosáhla tak svého plánu, stát se pátým největším výrobcem vozů na světě.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků