V nošovickém Hyundai se bude vyrábět "korejská Octavie"

Přestože ještě ani nebyla podepsána dohoda mezi automobilkou Hyundai a Českou republikou o výstavbě závodu na výrobu osobních vozů v severomarvských Nošovicích, nikdo již nepochybuje o zdárném výsledku tohoto jednání. Otázkou zatím zůstávalo, jaké vozy tam bude Hyundai vyrábět, zda půjde o již zavedené modely, nebo o nějakou novinku.

Nyní začínají prosakovat navenek první věrohodné informace. Model, který se bude v Nošovicích vyrábět, se zařadí do nižší střední třídy, bude tedy konkurencí pro českou automobilku Škoda a její Octavii. Půjde o zcela nový model, který má být větší než Hyundai Accent a nyní nese interní značení FD. Dle vyjádření šéfů evropské divize automobilky Hyundai půjde o nižší střední třídu i proto, že o tento segment je v zemích EU velký zájem a Hyundai chce s novým modelem prorazit a dosáhnout výrazných úspěchů. Je to také krok k tomu, aby automobilka zvětšovala své prodeje a podíly na jednotlivých trzích světa a dosáhla tak svého plánu, stát se pátým největším výrobcem vozů na světě.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků