V nošovickém Hyundai se bude vyrábět "korejská Octavie"

Přestože ještě ani nebyla podepsána dohoda mezi automobilkou Hyundai a Českou republikou o výstavbě závodu na výrobu osobních vozů v severomarvských Nošovicích, nikdo již nepochybuje o zdárném výsledku tohoto jednání. Otázkou zatím zůstávalo, jaké vozy tam bude Hyundai vyrábět, zda půjde o již zavedené modely, nebo o nějakou novinku.

Nyní začínají prosakovat navenek první věrohodné informace. Model, který se bude v Nošovicích vyrábět, se zařadí do nižší střední třídy, bude tedy konkurencí pro českou automobilku Škoda a její Octavii. Půjde o zcela nový model, který má být větší než Hyundai Accent a nyní nese interní značení FD. Dle vyjádření šéfů evropské divize automobilky Hyundai půjde o nižší střední třídu i proto, že o tento segment je v zemích EU velký zájem a Hyundai chce s novým modelem prorazit a dosáhnout výrazných úspěchů. Je to také krok k tomu, aby automobilka zvětšovala své prodeje a podíly na jednotlivých trzích světa a dosáhla tak svého plánu, stát se pátým největším výrobcem vozů na světě.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků