V Německu a Itálii nejspíše skončí Formule 1

Tradiční Velké ceny v Německu a Itálii s největší pravděpodobností do roku 2009 skončí.

Tradiční Velké ceny v Německu a Itálii s největší pravděpodobností do roku 2009 skončí. Mají je nahradit Grand Prix v Mexiku a Koreji. Právě s těmito okruhy uzavřeli pořadatelé Formule 1 smlouvy, které jim zajistily zařazení do kalendáře od roku 2009.

Německý okruh v Hockenheimu to má spočítané zcela jistě. Smlouva s Ecclestonem vyprší v roce 2008 a majitelé okruhu odmítli tuto smlouvu prodloužit. Hlavním důvodem jsou finanční potíže, do kterých se okruh dostal. Po náročné rekonstrukci, která byla nutná pro zachování Formule 1, se nepodařilo okruh dostatečně zaplnit a vykazuje neustále ztrátu, která na počátku letošního roku již atakovala třicet milionu eur.

Pro německé a italské fanoušky budiž útěchou, že se u nich dnes jezdí velké ceny dvě, a tak při zrušení vždy jedné z nich o šampionát zcela nepřijdou. V případě Německa se jedná o dnešní velkou cenu Evropy na Nürburgringu, v případě Itálie o velkou cenu San Marina na okruhu v Imole.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků