V Německu a Itálii nejspíše skončí Formule 1

Tradiční Velké ceny v Německu a Itálii s největší pravděpodobností do roku 2009 skončí.

Tradiční Velké ceny v Německu a Itálii s největší pravděpodobností do roku 2009 skončí. Mají je nahradit Grand Prix v Mexiku a Koreji. Právě s těmito okruhy uzavřeli pořadatelé Formule 1 smlouvy, které jim zajistily zařazení do kalendáře od roku 2009.

Německý okruh v Hockenheimu to má spočítané zcela jistě. Smlouva s Ecclestonem vyprší v roce 2008 a majitelé okruhu odmítli tuto smlouvu prodloužit. Hlavním důvodem jsou finanční potíže, do kterých se okruh dostal. Po náročné rekonstrukci, která byla nutná pro zachování Formule 1, se nepodařilo okruh dostatečně zaplnit a vykazuje neustále ztrátu, která na počátku letošního roku již atakovala třicet milionu eur.

Pro německé a italské fanoušky budiž útěchou, že se u nich dnes jezdí velké ceny dvě, a tak při zrušení vždy jedné z nich o šampionát zcela nepřijdou. V případě Německa se jedná o dnešní velkou cenu Evropy na Nürburgringu, v případě Itálie o velkou cenu San Marina na okruhu v Imole.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků