V některých britských obcích a městech se bude jezdit pouze třicítkou

Velká Británie patří v přístupu k motoristům k podivným zemím, najde se zde celá řada kontroverzních nařízení a další již čekají na zavedení. Jednou z novinek, které zhorší řidičům život, je plánované zavedení nového rychlostního limitu v obcích. Tam nyní platí plošně 30 mil/h (přibližně 49 km/h). Některé města v čele s Portsmouthem však od roku 2007 zavedou na značné části svého území rychlostní limit pouze 20 mil/h (přibližně 33 km/h). Tento limit bude zaveden ve všech obytných částech měst a obcích a v místech, kde se často vyskytuje větší počet chodců. Dle vyjádření zástupců některých měst, se toto omezení dotkne až 60 procent všech silnic.

Představitelé měst, které tento limit zavedou si slibují menší nehodovost, nižší hluk v obytných částech a menší emise škodlivých plynů. Na druhé straně přestavitelé části odborné veřejnosti poukazují, že takovéto snížení rychlosti povede k častým dopravním kolapsům jako jsou ucpané silnice a tedy kolony a navíc poukazují, že nižší rychlost neznamená automaticky nižší spotřebu a tedy i emise. Takto nízká rychlost již nutí řidiče jezdit na rychlostní stupně, které mají obecně spotřebu vyšší. Ze studií na které poukazují vyplývá, že při rychlosti 20 mil/h mají nové vozy v průměru až o 20 procent větší emise.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků