V některých britských obcích a městech se bude jezdit pouze třicítkou

Velká Británie patří v přístupu k motoristům k podivným zemím, najde se zde celá řada kontroverzních nařízení a další již čekají na zavedení. Jednou z novinek, které zhorší řidičům život, je plánované zavedení nového rychlostního limitu v obcích. Tam nyní platí plošně 30 mil/h (přibližně 49 km/h). Některé města v čele s Portsmouthem však od roku 2007 zavedou na značné části svého území rychlostní limit pouze 20 mil/h (přibližně 33 km/h). Tento limit bude zaveden ve všech obytných částech měst a obcích a v místech, kde se často vyskytuje větší počet chodců. Dle vyjádření zástupců některých měst, se toto omezení dotkne až 60 procent všech silnic.

Představitelé měst, které tento limit zavedou si slibují menší nehodovost, nižší hluk v obytných částech a menší emise škodlivých plynů. Na druhé straně přestavitelé části odborné veřejnosti poukazují, že takovéto snížení rychlosti povede k častým dopravním kolapsům jako jsou ucpané silnice a tedy kolony a navíc poukazují, že nižší rychlost neznamená automaticky nižší spotřebu a tedy i emise. Takto nízká rychlost již nutí řidiče jezdit na rychlostní stupně, které mají obecně spotřebu vyšší. Ze studií na které poukazují vyplývá, že při rychlosti 20 mil/h mají nové vozy v průměru až o 20 procent větší emise.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků