V některých britských obcích a městech se bude jezdit pouze třicítkou

Velká Británie patří v přístupu k motoristům k podivným zemím, najde se zde celá řada kontroverzních nařízení a další již čekají na zavedení. Jednou z novinek, které zhorší řidičům život, je plánované zavedení nového rychlostního limitu v obcích. Tam nyní platí plošně 30 mil/h (přibližně 49 km/h). Některé města v čele s Portsmouthem však od roku 2007 zavedou na značné části svého území rychlostní limit pouze 20 mil/h (přibližně 33 km/h). Tento limit bude zaveden ve všech obytných částech měst a obcích a v místech, kde se často vyskytuje větší počet chodců. Dle vyjádření zástupců některých měst, se toto omezení dotkne až 60 procent všech silnic.

Představitelé měst, které tento limit zavedou si slibují menší nehodovost, nižší hluk v obytných částech a menší emise škodlivých plynů. Na druhé straně přestavitelé části odborné veřejnosti poukazují, že takovéto snížení rychlosti povede k častým dopravním kolapsům jako jsou ucpané silnice a tedy kolony a navíc poukazují, že nižší rychlost neznamená automaticky nižší spotřebu a tedy i emise. Takto nízká rychlost již nutí řidiče jezdit na rychlostní stupně, které mají obecně spotřebu vyšší. Ze studií na které poukazují vyplývá, že při rychlosti 20 mil/h mají nové vozy v průměru až o 20 procent větší emise.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků