V mrazu bychom se měli mytí vozu vyvarovat

I v zimě tu a tam musíme povrch auta umýt, ale ne vždycky je to jen ku prospěchu. V mrazivém počasí bychom se měli mytí vyvarovat úplně.

Před mytím na mycí lince pozor hlavně na teplotní šok! V chladném ročním období je pravidelné mytí vozidla obzvlášť důležité, neboť voda z povrchu silnic obsahující posypovou sůl poškozuje lak a podvozek. Jenže ve studeném počasí je zrádná i čistá voda. Prudká změna teploty při mytí dokáže zanechat stopy hlavně na přelakovaném nebo již částečně poškozeném místě.

S mytím je vhodné počkat, až se rtuť teploměru vyšplhá alespoň na nulu. Pokud stále mrzne, doporučujeme automobil nejprve zahřát v provozu. Před vjetím do myčky je dobré použít program předmytí, aby karoserie byla vlhká před nástupem kartáčů. Zaschlá špína nebo krystalky soli totiž působí na lak jako smirkový papír.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků