V mrazu bychom se měli mytí vozu vyvarovat

I v zimě tu a tam musíme povrch auta umýt, ale ne vždycky je to jen ku prospěchu. V mrazivém počasí bychom se měli mytí vyvarovat úplně.

Před mytím na mycí lince pozor hlavně na teplotní šok! V chladném ročním období je pravidelné mytí vozidla obzvlášť důležité, neboť voda z povrchu silnic obsahující posypovou sůl poškozuje lak a podvozek. Jenže ve studeném počasí je zrádná i čistá voda. Prudká změna teploty při mytí dokáže zanechat stopy hlavně na přelakovaném nebo již částečně poškozeném místě.

S mytím je vhodné počkat, až se rtuť teploměru vyšplhá alespoň na nulu. Pokud stále mrzne, doporučujeme automobil nejprve zahřát v provozu. Před vjetím do myčky je dobré použít program předmytí, aby karoserie byla vlhká před nástupem kartáčů. Zaschlá špína nebo krystalky soli totiž působí na lak jako smirkový papír.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků