V mrazu bychom se měli mytí vozu vyvarovat

I v zimě tu a tam musíme povrch auta umýt, ale ne vždycky je to jen ku prospěchu. V mrazivém počasí bychom se měli mytí vyvarovat úplně.

Před mytím na mycí lince pozor hlavně na teplotní šok! V chladném ročním období je pravidelné mytí vozidla obzvlášť důležité, neboť voda z povrchu silnic obsahující posypovou sůl poškozuje lak a podvozek. Jenže ve studeném počasí je zrádná i čistá voda. Prudká změna teploty při mytí dokáže zanechat stopy hlavně na přelakovaném nebo již částečně poškozeném místě.

S mytím je vhodné počkat, až se rtuť teploměru vyšplhá alespoň na nulu. Pokud stále mrzne, doporučujeme automobil nejprve zahřát v provozu. Před vjetím do myčky je dobré použít program předmytí, aby karoserie byla vlhká před nástupem kartáčů. Zaschlá špína nebo krystalky soli totiž působí na lak jako smirkový papír.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků