V mrazu bychom se měli mytí vozu vyvarovat

I v zimě tu a tam musíme povrch auta umýt, ale ne vždycky je to jen ku prospěchu. V mrazivém počasí bychom se měli mytí vyvarovat úplně.

Před mytím na mycí lince pozor hlavně na teplotní šok! V chladném ročním období je pravidelné mytí vozidla obzvlášť důležité, neboť voda z povrchu silnic obsahující posypovou sůl poškozuje lak a podvozek. Jenže ve studeném počasí je zrádná i čistá voda. Prudká změna teploty při mytí dokáže zanechat stopy hlavně na přelakovaném nebo již částečně poškozeném místě.

S mytím je vhodné počkat, až se rtuť teploměru vyšplhá alespoň na nulu. Pokud stále mrzne, doporučujeme automobil nejprve zahřát v provozu. Před vjetím do myčky je dobré použít program předmytí, aby karoserie byla vlhká před nástupem kartáčů. Zaschlá špína nebo krystalky soli totiž působí na lak jako smirkový papír.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků