V květnu konečně klesl počet usmrcených na českých cestách

Teprve pátý měsíc letošního roku přinesl první meziroční pokles usmrcených na našich silnicích. Po slavném nástupu nového silničního zákona se totiž po prvotním úspěchu počet usmrcených zvyšoval a to i přesto, že letošní počasí je k chybám řidičů velmi shovívavé.

V květnu se dle policejních statistik stalo na silnicích 15 435 dopravních nehod, což je o 1 566 méně, než ve stejném měsíci loňského roku. Z čísel pojišťoven, které jsou na rozdíl od těch oficiálních přesná, počet dopravních nehod stoupl i v květnu a to zhruba o 6-7 procent.

Daleko důležitější je, že na silnicích v květnu zemřelo 68 lidí, což je o 17 méně, než ve stejném měsíci loňského roku, což je velmi povzbuzující.

Ovšem od počátku roku na našich silnicích zemřelo již 306 osob, což je o 47 více, než ve stejném období loňského roku. Doufejme tedy, že tento trend byl jen dočasný a počet obětí automobilismu bude nadále klesat.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků