V květnu konečně klesl počet usmrcených na českých cestách

Teprve pátý měsíc letošního roku přinesl první meziroční pokles usmrcených na našich silnicích. Po slavném nástupu nového silničního zákona se totiž po prvotním úspěchu počet usmrcených zvyšoval a to i přesto, že letošní počasí je k chybám řidičů velmi shovívavé.

V květnu se dle policejních statistik stalo na silnicích 15 435 dopravních nehod, což je o 1 566 méně, než ve stejném měsíci loňského roku. Z čísel pojišťoven, které jsou na rozdíl od těch oficiálních přesná, počet dopravních nehod stoupl i v květnu a to zhruba o 6-7 procent.

Daleko důležitější je, že na silnicích v květnu zemřelo 68 lidí, což je o 17 méně, než ve stejném měsíci loňského roku, což je velmi povzbuzující.

Ovšem od počátku roku na našich silnicích zemřelo již 306 osob, což je o 47 více, než ve stejném období loňského roku. Doufejme tedy, že tento trend byl jen dočasný a počet obětí automobilismu bude nadále klesat.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků