V květnu konečně klesl počet usmrcených na českých cestách

Teprve pátý měsíc letošního roku přinesl první meziroční pokles usmrcených na našich silnicích. Po slavném nástupu nového silničního zákona se totiž po prvotním úspěchu počet usmrcených zvyšoval a to i přesto, že letošní počasí je k chybám řidičů velmi shovívavé.

V květnu se dle policejních statistik stalo na silnicích 15 435 dopravních nehod, což je o 1 566 méně, než ve stejném měsíci loňského roku. Z čísel pojišťoven, které jsou na rozdíl od těch oficiálních přesná, počet dopravních nehod stoupl i v květnu a to zhruba o 6-7 procent.

Daleko důležitější je, že na silnicích v květnu zemřelo 68 lidí, což je o 17 méně, než ve stejném měsíci loňského roku, což je velmi povzbuzující.

Ovšem od počátku roku na našich silnicích zemřelo již 306 osob, což je o 47 více, než ve stejném období loňského roku. Doufejme tedy, že tento trend byl jen dočasný a počet obětí automobilismu bude nadále klesat.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků