V květnu konečně klesl počet usmrcených na českých cestách

Teprve pátý měsíc letošního roku přinesl první meziroční pokles usmrcených na našich silnicích. Po slavném nástupu nového silničního zákona se totiž po prvotním úspěchu počet usmrcených zvyšoval a to i přesto, že letošní počasí je k chybám řidičů velmi shovívavé.

V květnu se dle policejních statistik stalo na silnicích 15 435 dopravních nehod, což je o 1 566 méně, než ve stejném měsíci loňského roku. Z čísel pojišťoven, které jsou na rozdíl od těch oficiálních přesná, počet dopravních nehod stoupl i v květnu a to zhruba o 6-7 procent.

Daleko důležitější je, že na silnicích v květnu zemřelo 68 lidí, což je o 17 méně, než ve stejném měsíci loňského roku, což je velmi povzbuzující.

Ovšem od počátku roku na našich silnicích zemřelo již 306 osob, což je o 47 více, než ve stejném období loňského roku. Doufejme tedy, že tento trend byl jen dočasný a počet obětí automobilismu bude nadále klesat.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 72 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků