V Kolíně se stále nedaří naplnit stav zaměstnanců

Konsorcium automobilek TPCA, které sídli v českém Kolíně, má stále problémy s náborem zaměstnanců. Přestože daná místa nabízí všechny úřady práce, automobilka zajistí ubytování v ubytovnách a nachází se v blízkosti oblastí s velkou nezaměstnaností, zájem o práci není. Jedním z důvodu je i plat, který činí 14 000 Kč hrubého a po zkušební době se může zvýšit o další 3 000. Nezaměstnaní si ovšem umí spočítat, že se jim nevyplatí dojíždět, aby si vydělali jen o něco více, než dostanou z úřadu práce.

Pokud však hledáte jisté zaměstnání, stále máte možnost získat zajímavé pracovní místo v oblasti automobilismu.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků