V Kolíně se budou vyrábět Aygo, 107 a C1

Právo dnes informovalo o konečných názvech vozů, které se budou vyrábět v nově postavené kolínské továrně, která patří konsorciu PSA-Toyota. Malý vůz Toyoty se bude jmenovat Aygo, Peugeot bude mít 107 a Citroen model C1; všechny se od sebe budou vzhledem lišit, ačkoliv budou mít společný základ. Finální podobu vozů zveřejní automobilky až před ženevským autosalonem.

Sériová výroba začne už na konci prvního čtvrtletí příštího roku, továrna má v plánu vyrábět zhruba tři sta tisíc aut ročně. Nejprve budou zásobeny zahraniční trhy, začne se Francií a Itálií, do několika měsíců pak přibude několik dalších zemí. Česká republika přijde na řadu pravděpodobně až ke konci roku - náběh výroby nebude totiž tak rychlý, aby bylo konsorcium schopné zásobovat všech 25 zemí Evropské unie.

Poznámka: Toyota si už zaregistrovala domény www.aygo.com a www.toyota-aygo.com.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků