V Kalifornii vám udělají z Tesly Model 3 kabriolet. Cena za přestavbu je šílená

Přemýšleli jste někdy, jak by vypadal menší sedan od Tesly bez střechy? Teď už přemýšlet nemusíte.

„Perfektní způsob, jak si vychutnat jízdu elektromobilem,“ říká kalifornský úpravce Newport Convertible Engineering (NCE). A tím elektromobilem je trochu překvapivě čtyřdveřový sedan Tesla Model 3, kterém dílna uřezala střechu a unikátní kabriolet začala nabízet případným zájemcům.

Tvorbou otevřeného Modelu 3 je NCE prý jedinou firmou na světě, která nabízí kabriolety Tesla. „Užijte si ticho a zvuky přírody,“ dodává úpravce, pro něhož nebylo překážkou vozu zajistit klasickou, elektricky ovládanou plátěnou střechu – pokud tedy zvolíte dražší verzi úpravy.

Krásná Tesla Model S kombi je na prodej za 6 milionů. Další takové už nevzniknou

Krásná Tesla Model S kombi je na prodej za 6 milionů. Další takové už nevzniknou

Otevřený Model 3 přitom zůstává čtyřdveřový a čtyřmístný, na zkrácení rozvoru nedošlo, což si vyžádalo instalaci dodatečných výztuh na šasi vozu a rovněž ochranného rámu nad posádkou jako za starých časů. Nutno ale podotknout, že po estetické stránce si o výsledku s nataženou střechou udělá názor asi každý sám.

Konverze zabere dílně dva až tři měsíce práce, přičemž cena se může klidně vyrovnat prodejní ceně nové Tesly Model 3. V závislosti na specifikaci je zmiňována částka mezi 30.000 až 40.000 dolary, tedy v přepočtu asi 760.000 až 1.000.000 korun.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 62 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků