V jižních Čechách hořel první elektromobil. Kontejner na hašení dorazil až z Mladé Boleslavi, nakonec zbytečně

Je potřeba se na podobné situace připraví po celé České republice. Hoří všechna auta, ale u elektromobilů je to komplikovanější.

Profesionální hasiči v Jihočeském kraji měli v pondělí 27. května napilno. V brzkých ranních hodinách byl na tísňovou linku ohlášen požár garáže u rodinného domu v obci Dynín. K místu požáru vyrazili hasiči z obce Soběslav se dvěma cisternami a svolány byly také jednotky SDH obcí Ševětín, Dynín a Neplachov s dalšími třemi cisternami.

Podstatnou informací v tomto případě bylo, že v garáži hořel elektromobil, který byl v tu dobu připojený k elektrické síti. Majitel domu vypnul celý dům od přívodu elektrického proudu a hasiči nasadili k hašení vodní proudy. Po uhašení byl elektromobil Peugeot e-208 vytáhnutý z garáže, nicméně tím práce s hašením u těchto aut nekončí.

I nadále se musí kontrolovat teplota baterie, případně je nutné ponořit vůz do speciálního kontejneru, který byl za tímto účelem přivezen z Mladé Boleslavi. Teplota nicméně klesala, takže kontejner nakonec nebyl potřeba. Pro jistotu ale ještě vyčkává na stanici v Českých Budějovicích, kdyby se situace zhoršila.

Příčina požáru zatím není známá. Jedno z možností ale může být závada, kterou na začátku letošního února popsal web Svolávačky.cz. Znění zprávy je následující: Kvůli chybě ve výrobním procesu může dojít ke zkratu v baterii umístěné pod přední kapotou. To by mohlo zvýšit riziko požáru během nabíjení nebo za jízdy.

Diskuze (18) Další článek: Nová Honda Civic má české ceny. K dostání je pouze jako hybrid a s bohatou základní výbavou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,