V Japonsku se nové vozy moc neprodávají

Japonsko je zemí mnoha velkých automobilek, ale přesto se zde prodejům nových vozů moc nedaří. Za loňský rok se prodalo jen něco přes 3,43 mil. nových automobilů, což představuje meziroční pokles o 7,6 procenta. Navíc klesající trend je zde již čtyři roky a pokud se něco zázračného nestane, klesnou prodeje v letošním roce na čtyřicetileté minimum.

Důvodem malých prodejů jsou dle analytiků vysoké ceny pohonných hmot, přesycenost trhu a také fakt, že v Japonsku si nový vůz nemůže dovolit tolik lidí jako dříve. Něco podobného musí dříve nebo později potkat i Evropu...

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků