V Japonsku se nové vozy moc neprodávají

Japonsko je zemí mnoha velkých automobilek, ale přesto se zde prodejům nových vozů moc nedaří. Za loňský rok se prodalo jen něco přes 3,43 mil. nových automobilů, což představuje meziroční pokles o 7,6 procenta. Navíc klesající trend je zde již čtyři roky a pokud se něco zázračného nestane, klesnou prodeje v letošním roce na čtyřicetileté minimum.

Důvodem malých prodejů jsou dle analytiků vysoké ceny pohonných hmot, přesycenost trhu a také fakt, že v Japonsku si nový vůz nemůže dovolit tolik lidí jako dříve. Něco podobného musí dříve nebo později potkat i Evropu...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků