V Helsinkách došlo i na poměřování limuzín. Chlubil se Putin i Trump

Z pohledu automobilů měl důležitý summit v Helsinkách také významnou roli. Putinova a Trumpova limuzína se poprvé ukázaly na jednom místě.

V poslední době se při státnických návštěvách rozmohla prezentace vozů svému protějšku. Po dlouhé době, co Vladimír Putin jezdil v prodloužených Mercedesech, se ruský prezident konečně může chlubit domácím vozem.

Putin svou novou limuzínu ukázal arabskému princi. Je prý lepší než Mercedes

Putin svou novou limuzínu ukázal arabskému princi. Je prý lepší než Mercedes

Učinil tak již například v případě arabského prince v domovské Moskvě. Nyní svůj vládní vůz postavil vedle "Bestie" Donalda Trumpa. Ta není žádným drobečkem, ovšem přesto má o celý metr na délku ve srovnání s tou ruskou, která měří 6,6 metru, méně. 

Putinova novinka je součásti projektu Kortež, který se zaměřuje na restart produkce ruských aut. Na vývoji limuzíny se mělo podílet i Porsche. Sedan na délku měří téměř sedm metrů. Rusové stále tají podrobnější informace, ale podle spekulací se pod kapotou "převaluje" dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec o výkonu přes 800 koňských sil. Má 6,6 litru a točivý moment zhruba 1000 N.m. Převodovka je "domácí".

Summit v Singapuru: Trump se Kim Čong-unovi pochlubil svou Bestií

Summit v Singapuru: Trump se Kim Čong-unovi pochlubil svou Bestií

Trump má v prezentaci svého nového Cadillacu také praxi. Již jej prezentoval například Kim Čong-unovi, severokorejskému vůdci, a to při napjaté a očekávané schůzce v Singapuru. "The Beast", jak je všeobecně nazývána, již čeká na nástupce. Současnou generaci totiž při nástupu do funkce dostal Barack Obama, a to v roce 2009. Má také osmiválec, ovšem s objemem 6,6 litru. Těžko říci, jestli se Američané nechají vyprovokovat a nový Cadillac postaví delší, než ruskou limuzínu.

Když se vrátíme k porovnávání, zajímavé je, že ruská limuzzína má údajně šest tun, což je o dvě tuny méně než Trumpův Cadillac. Je sice delší, ale také nižší, má 1,67 metru, kdežto Cadillac One 1,78.

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

včera | Jan Mička | 49 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 145 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků