V Evropě roste poptávka po luxusních a malých vozech

Pokud se někdo trápí nad otázkou, kde se najdou zákazníci pro kolínská trojčata, získá nyní relativně jasnou odpověď. Přestože nejsou opravdu malá auta, která jsou určena vyloženě do města, v České republice příliš rozšířená, v Evropě je tomu naopak. Dle posledních statistik je jasné, že zájem o tento segment výrazně roste, a tak se dá předpokládat, že automobilky rozšíří své modelové řady i do tohoto segmentu. Za měsíc leden vzrostly prodeje segmentu nejmenších o téměř 30 procent proti lednu roku 2004 a tempo růstu neklesá ani v únoru. Přitom celkové prodeje všech vozů vzrostly pouze o tři procenta. Za leden se tak v EU prodalo více než 80 000 nových městských vozů. Lídrem tohoto segmentu i nadále zůstává italský Fiat Panda, jehož prodeje se podílejí na celkovém počtu více než devíti procenty.

Velký boom zaznamenává také segment luxusních vozů jako je BMW řady 7, Audi A8, Mercedes-Benz S klasse a další. Tento segment vykázal za stejný měsíc růst téměř 72 procent, když se v zemích EU prodalo více než 5300 vozů. Také tento segment vykazuje v poslední době výrazný a trvající růst a lze předpokládat, že již brzy prodeje těchto vozů pokoří hranici šesti tisíc nových vozů za měsíc.

Celkově byl za leden nejprodávanějším modelem v EU Ford Focus, který si koupilo na 40 360 zákazníků. Ovšem vede jen s nepatrným náskokem před Fiatem Punto a Renaultem Clio. Punta se prodalo za leden přes 38 600 vozů a Clia necelých 37 400.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků