V další Gymkhaně se vrátí Subaru! Kena Blocka už ale za volantem nečekejte

Nový protagonista, nové auto, nová Gymkhana. Jedenáctý díl populární série se už pomalu připravuje.

Známý „palič pneumatik“ Ken Block už dříve letos oznámil, že s oblíbenými videi Gymkhana končí a pochodeň předává dalšímu velice známému šílenci. V pořadí jedenáctém díle série tak bude jezdit bokem freestyle motocrossová legenda Travis Pastrana, který se v minulosti nebál právě ani rallye či rallycrossu. A s novou tváří samozřejmě přichází i nový stroj.

Ken Block zase pálí pneumatiky. Desátý díl Gymkhany je velkolepý!

Ken Block zase pálí pneumatiky. Desátý díl Gymkhany je velkolepý!

V nejnovějším videu kanálu Hoonigan se nám tedy potvrzuje, že se do Gymkhany vrací Subaru. Upravené WRX STI je popisováno jako „zakázkově postavený ničitel pneumatik“ a prozatím čistě karbonová, rozšířená a okřídlená karoserie bez barev vypadá opravdu zlověstně. Výfuk pak nehledejte vzadu, ale trčící přímo z kapoty motoru.

Pro Gymkhanu jde o návrat ke kořenům, protože právě ve starším Subaru Impreza WRX STI započal Block v roce 2008 celou sérii svých videí, kdežto na voze stejně jako nyní pracovala společnost Vermont SportsCar. Subaru bylo hvězdou ještě jednoho dílu, než Block uzavřel smlouvu s Fordem, která trvá dodnes.

Nové Subaru BRZ na první upoutávce. Kouzlo si uchová, dostane se ale k nám?

Nové Subaru BRZ na první upoutávce. Kouzlo si uchová, dostane se ale k nám?

Prozatím není jasné, kdy se další díl Gymkhany objeví. S novým Subaru teprve proběhly testy, Pastrana však zní tradičně nadšeně: „Ačkoliv je pro mě Gymkhana nová výzva, chci laťku posunout zase o něco výše, a s tímhle autem to půjde.“

Subaru

Počátky japonského Subaru jsou v roce 1917 ve firmě vyrábějící vojenská letadla. V 50. letech se přejmenovala na současné Fuji Heavy Industries a v roce 1954 vzniklo první auto.

Pro Subaru je typické používání motorů typu boxer a pohon všech kol.

Subaru Impreza • Subaru Levorg • Subaru Outback • Subaru Forester • Subaru XV • Subaru BRZ

TEST Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid: Zenový silák za všechny prachy

Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid

Je to druhá nejvýkonnější Toyota v nabídce na našem trhu. A nejde o sporťák ani v rámci kategorie SUV. Slouží k přesně opačným účelům, které zvládá na výbornou. I když bez chyb není.

7.  3.  2021 | Richard Herbich
TEST Dacia Sandero 1.0 SCe Comfort: Co všechno lze mít za míň než 300 tisíc?

Dacia Sandero 1.0 SCe

Nová Dacia Sandero nám připadá tak zajímavá, že vám ji v krátkém čase servírujeme už podruhé. Tentokrát jsme vyzkoušeli běžné provedení v nejvyšší výbavě, ale zato s nejslabším motorem z celé nabídky. A bylo senzační!

5.  3.  2021 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

3.  3.  2021 | Vladimír Kadera | 26 příspěvků