V Česku zase přibylo aut, nyní jich je 4,3 milionu

Dle Sdružení automobilového průmyslu vzrostl za loňský rok počet automobilů u nás o 171 000 na 4,28 milionu. Na nárůstu se podepsaly hlavně ojetiny, kterých se nově zaregistrovalo přes 212 000. Nových vozů pak přibylo přes 132 000. Naopak vyřazeno z provozu bylo 174 000 automobilů.

Průměrný věk vozů pak oficiálně dosáhl hranice 13,93 let, což je něco více, než před rokem, ale na druhou stranu toto číslo nelze brát zcela vážně, jelikož se do průměru započítávají vozy, které ani reálně neexistují a majitele je např. neodhlásili, případně se jedná o vozy v depozitu a o vozy, které se v provozu neobjevují.

Dle odhadů je průměrný věk vozů, které reálně jezdí po komunikacích, o cca dva a půl roku menší.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků