V Česku zase přibylo aut, nyní jich je 4,3 milionu

Dle Sdružení automobilového průmyslu vzrostl za loňský rok počet automobilů u nás o 171 000 na 4,28 milionu. Na nárůstu se podepsaly hlavně ojetiny, kterých se nově zaregistrovalo přes 212 000. Nových vozů pak přibylo přes 132 000. Naopak vyřazeno z provozu bylo 174 000 automobilů.

Průměrný věk vozů pak oficiálně dosáhl hranice 13,93 let, což je něco více, než před rokem, ale na druhou stranu toto číslo nelze brát zcela vážně, jelikož se do průměru započítávají vozy, které ani reálně neexistují a majitele je např. neodhlásili, případně se jedná o vozy v depozitu a o vozy, které se v provozu neobjevují.

Dle odhadů je průměrný věk vozů, které reálně jezdí po komunikacích, o cca dva a půl roku menší.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků