V Česku téměř neviditelné Suzuki Swace má po modernizaci. Výkon významně narostl, i tak zřejmě zachová slušnou cenu

Neviditelný kombík od Suzuki prošel faceliftem. Základní výbava nabízí prvky, za které se u Toyoty připlácí, i tak vychází levněji.

Suzuki Swace je na českém trhu téměř neviditelné kombi, přitom jde o dobrou volbu, jak si pořídit solidně vybavené kombi s kvalitním hybridním pohonem od Toyoty. Ve skutečnosti se totiž jedná o Corollu Touring Sports s jiným logem na přídi a mírně odlišným nárazníkem.

Ve srovnání s Toyotou láká Suzuki o malinko lepší výbavou, protože cena je prakticky stejná. Ani to však nedodává modelu potřebnou atraktivitu. Zatímco loni Suzuki prodalo 762 kusů modelu S-Cross a 668 exemplářů Vitary, na Swace bylo podepsáno jen 41 objednávek.

Poprvé se Swace objevil na trhu v roce 2020 a stejný design mu zřejmě ještě chvíli vydrží. Facelift totiž přinesl mírně upravenou grafiku LED světlometů. Modernizace je natolik střídmá, že se automobilka místo vytvoření nové sady fotografií uchýlila pouze ke grafické úpravě stávajících.

To platí i o interiéru, kde posádka změnu pozná o malinko více. Swace dostal kvalitnější 7palcový digitální štít s výraznější grafikou a přepracovaný 8palcový infotainment očištěný o postranní tlačítka. Zůstal pouze jediný knoflík na ovládání hlasitosti. Navzdory tomu, že Corolla v nejvyšší výbavě disponuje digitálním štítem s úhlopříčkou 12,3 palce a 10,5palcovým multimediálem, ani jeden z těchto prvků Suzuki nenabízí. Zákazníci zřejmě dávají přednost ceně a praktickému využití, kde Swace nabídne základní objem zavazadelníku 596 litrů. Po sklopení zadních sedadel získáte 1606 litrů.

Poslední novinkou je posílení stávající hybridní soustavy složené z elektromotoru a zážehového čtyřválce 1,8 litru. Celkový výkon narostl o 13 kW na 104 kW, čímž se vylepšilo zrychlení na stovku z 11,1 na 9,4 sekundy. Maximální rychlost 180 km/h zůstává stejná.

Aktualizovaný Swace pro rok 2023 ještě není dostupný na českém trhu, ale zákazníci již pocítili zdražení. Nový modelový ročník Toyoty Corolla Touring Sports poskočil o 20.000 Kč a Suzuki již základní cenu dorovnalo na 694.900 Kč. Zůstává o 3000 Kč levnější, přitom v základu jsou prvky jako vyhřívaná přední sedadla, středové loketní opěrky, držáky  nápojů a další, za které u Toyoty připlácíte 15.000 Kč v rámci paketu Business. 

Suzuki

Suzuki je japonský výrobce automobilů a motocyklů. Michio Suzuki založil v roce 1909 společnost vyrábějící tkací stroje, první prototyp automobilu vznikl až v roce 1937.

Suzuki má své továrny i v Indii, Pákistánu nebo Maďarsku, spolupracuje s řadou automobilek.

Suzuki Ignis • Suzuki Swift • Suzuki Vitara • Suzuki S-Cross

Diskuze (19) Další článek: Souvisí sportovní auta s malým přirozením? Vědci z University College London mají jasno

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,