V Česku se nejvíce kradou škodovky a volkswageny

V Česku se nejvíce kradou škodovky a volkswageny

Zloději si v Česku nejvíce potrpí na vozy značek Škoda a Volkswagen. Vyplývá to z odhadu Policejního prezídia, který zveřejnil server iDnes. V roce 2003 bylo ukradeno přes 21 tisíc vozů, z toho více než deset tisíc škodovek. Další v pořadí jsou volkswageny se třemi tisíci vozy, fiaty s patnácti stovkami, peugeoty s 1 300 a renaulty s 1 270 vozy. Za letošní rok se počet ukradených auto nepatrně snížil o tisíc kusů; čísla jsou platná k 15. prosinci daného roku.

To, že se nejvíce kradou škodovky, je celkem logické. Prodá se jich nejvíce, takže poměr ukradených vozů k celku odpovídá podílu škodovek na českém trhu. Zájem zlodějů také souvisí s tím, že ukradené škodovky je poměrně snadné prodat, ať už v celku nebo na náhradní díly. Od ledna to ale budou mít zloději těžší, začne totiž platit elektronická databáze všech aut, které projdou STK. Budou se rovněž velice důkladně kontrolovat identifikační znaky všech aut, které projdou přes hranice, píše iDnes. v Maďarsku, kde systém už funguje několik let, se počet ukradených vozů snížil o třetinu. Základem bude pečlivá kontrola kódu VIN.

Další podrobnosti najdete v článku na iDnes.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků