V Česku se nejvíce kradou škodovky a volkswageny

V Česku se nejvíce kradou škodovky a volkswageny

Zloději si v Česku nejvíce potrpí na vozy značek Škoda a Volkswagen. Vyplývá to z odhadu Policejního prezídia, který zveřejnil server iDnes. V roce 2003 bylo ukradeno přes 21 tisíc vozů, z toho více než deset tisíc škodovek. Další v pořadí jsou volkswageny se třemi tisíci vozy, fiaty s patnácti stovkami, peugeoty s 1 300 a renaulty s 1 270 vozy. Za letošní rok se počet ukradených auto nepatrně snížil o tisíc kusů; čísla jsou platná k 15. prosinci daného roku.

To, že se nejvíce kradou škodovky, je celkem logické. Prodá se jich nejvíce, takže poměr ukradených vozů k celku odpovídá podílu škodovek na českém trhu. Zájem zlodějů také souvisí s tím, že ukradené škodovky je poměrně snadné prodat, ať už v celku nebo na náhradní díly. Od ledna to ale budou mít zloději těžší, začne totiž platit elektronická databáze všech aut, které projdou STK. Budou se rovněž velice důkladně kontrolovat identifikační znaky všech aut, které projdou přes hranice, píše iDnes. v Maďarsku, kde systém už funguje několik let, se počet ukradených vozů snížil o třetinu. Základem bude pečlivá kontrola kódu VIN.

Další podrobnosti najdete v článku na iDnes.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků