V Česku se nejvíce kradou škodovky a volkswageny

V Česku se nejvíce kradou škodovky a volkswageny

Zloději si v Česku nejvíce potrpí na vozy značek Škoda a Volkswagen. Vyplývá to z odhadu Policejního prezídia, který zveřejnil server iDnes. V roce 2003 bylo ukradeno přes 21 tisíc vozů, z toho více než deset tisíc škodovek. Další v pořadí jsou volkswageny se třemi tisíci vozy, fiaty s patnácti stovkami, peugeoty s 1 300 a renaulty s 1 270 vozy. Za letošní rok se počet ukradených auto nepatrně snížil o tisíc kusů; čísla jsou platná k 15. prosinci daného roku.

To, že se nejvíce kradou škodovky, je celkem logické. Prodá se jich nejvíce, takže poměr ukradených vozů k celku odpovídá podílu škodovek na českém trhu. Zájem zlodějů také souvisí s tím, že ukradené škodovky je poměrně snadné prodat, ať už v celku nebo na náhradní díly. Od ledna to ale budou mít zloději těžší, začne totiž platit elektronická databáze všech aut, které projdou STK. Budou se rovněž velice důkladně kontrolovat identifikační znaky všech aut, které projdou přes hranice, píše iDnes. v Maďarsku, kde systém už funguje několik let, se počet ukradených vozů snížil o třetinu. Základem bude pečlivá kontrola kódu VIN.

Další podrobnosti najdete v článku na iDnes.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků