V Česku klesají prodeje nových osobních vozů, celkové prodeje ale rostou

Prodeje nových osobních vozů klesly v České republice za prvních pět měsíců letošního roku zhruba o pět procent na 51 004 vozy. Tento pokles však neznamená, že by klesaly celkové prodeje, ty v součtu osobních a užitkových vzrostly o necelá tři procenta na 69 251 vozů. Pokles prodejů osobních vozů má na svědomí fakt, že mnoho majitelů si kupuje vozy v kategorii N1, která jim umožní odečíst si z ceny vozu daň z přidané hodnoty. Právě tato kategorie se pomalu stává tahounem prodejů a "podnikatelské" vozy zaujímají v prodejích stále větší podíl.

Největším prodejcem osobních vozů se stala v tomto období automobilka Škoda s 20 899 prodanými osobními a 4 465 užitkovými vozy. Další místo obsadil Renault, následovaný Volkswagenem, Hyundaiem a Peugeotem. Největším prodejcem užitkových vozů se stala také Škoda, následována Volkswagenem, Fordem, Citroenem a Renaultem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 2 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků