V Česku klesají prodeje nových osobních vozů, celkové prodeje ale rostou

Prodeje nových osobních vozů klesly v České republice za prvních pět měsíců letošního roku zhruba o pět procent na 51 004 vozy. Tento pokles však neznamená, že by klesaly celkové prodeje, ty v součtu osobních a užitkových vzrostly o necelá tři procenta na 69 251 vozů. Pokles prodejů osobních vozů má na svědomí fakt, že mnoho majitelů si kupuje vozy v kategorii N1, která jim umožní odečíst si z ceny vozu daň z přidané hodnoty. Právě tato kategorie se pomalu stává tahounem prodejů a "podnikatelské" vozy zaujímají v prodejích stále větší podíl.

Největším prodejcem osobních vozů se stala v tomto období automobilka Škoda s 20 899 prodanými osobními a 4 465 užitkovými vozy. Další místo obsadil Renault, následovaný Volkswagenem, Hyundaiem a Peugeotem. Největším prodejcem užitkových vozů se stala také Škoda, následována Volkswagenem, Fordem, Citroenem a Renaultem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků