V Česku klesají prodeje nových osobních vozů, celkové prodeje ale rostou

Prodeje nových osobních vozů klesly v České republice za prvních pět měsíců letošního roku zhruba o pět procent na 51 004 vozy. Tento pokles však neznamená, že by klesaly celkové prodeje, ty v součtu osobních a užitkových vzrostly o necelá tři procenta na 69 251 vozů. Pokles prodejů osobních vozů má na svědomí fakt, že mnoho majitelů si kupuje vozy v kategorii N1, která jim umožní odečíst si z ceny vozu daň z přidané hodnoty. Právě tato kategorie se pomalu stává tahounem prodejů a "podnikatelské" vozy zaujímají v prodejích stále větší podíl.

Největším prodejcem osobních vozů se stala v tomto období automobilka Škoda s 20 899 prodanými osobními a 4 465 užitkovými vozy. Další místo obsadil Renault, následovaný Volkswagenem, Hyundaiem a Peugeotem. Největším prodejcem užitkových vozů se stala také Škoda, následována Volkswagenem, Fordem, Citroenem a Renaultem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků