V Česku jsou ceny nových aut téměř na průměru EU

V České republice loni vzrostly ceny nových osobních automobilů v průměru o 0,3 procenta, což je důsledkem zejména posilování koruny vůči euru. Celkově se tak české ceny aut zastavily 8 procent pod průměrem EU. V celé Evropské Unii vzrostly ceny nových automobilů o 3,4 procenta, když naftové automobily zdražily v průměru o 3,5 procenta a benzínové o 3,2 procenta. Podíl naftových automobilů na prodejích pak činí přes 49 procent.

Nejdražší automobily jsou díky vysokému zdanění tradičně v Dánsku a nejlevnější pak ve Švýcarsku. V Dánsku jsou na 191 procentech průměru EU a ve Švýcarsku jsou na 92 procentech evropského průměru.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků