V Česku je na prodej vymazlený Tatraplan. Připravte si na něj pár milionů

Stav perfektní, historie sedí, jen ty finanční prostředky by to chtělo doladit…

Není pochyb, že Tatra 600 neboli takzvaný Tatraplan patří mezi naprosté ikony portfolia osobních vozů kopřivnické automobilky. Model s typickou proudnicovou karoserií je nadále vyhledávaným sběratelským kouskem. Jeden exemplář s již slušně naplněným potenciálem se teď objevil na prodej u klasické divize Mototechny.

Z produkce modelu mezi roky 1948 až 1952 se přitom jedná o jeden z posledních kusů. Jak je uvedeno v inzerátu, auto bylo v roce 1952 dodáno jako nové v Ostravě vojenské správě. Později v roce 1962 putovalo přes ostravskou Mototechnu do soukromých rukou, kde zůstalo až do roku 2000. Nakonec zamířila Tatra do sbírky a podstoupila renovaci.

V Česku je na prodej vzácná Škoda 1000 MBX. Stojí jako dva vybavené Superby

V Česku je na prodej vzácná Škoda 1000 MBX. Stojí jako dva vybavené Superby

Lze tedy čekat, že i vzduchem chlazený plochý čtyřválec OHV o objemu 1,95 litru poběží bezstarostně s původně udávanými 38 kW výkonu (52 koní). Ostatně nájezd vozu není kdovíjak vysoký, za svůj život auto ujelo 56.537 kilometrů. I maximální rychlosti 130 km/h bychom u takto hezkého kusu stále věřili.

Mimochodem, odstín laku sedí s tatrováckým vzorníkem, stejně jako barva čalounění, která odpovídá originálu. Uvnitř panuje útulná atmosféra, přičemž nelze zmínit fakt, že Tatraplan patřil ve své době k vozům s nejnižším vnitřním hlukem díky dobrému odhlučnění kabiny.

Tahle Tatra je vážně z papíru! Nádherná díla českého modeláře nemají obdoby

Tahle Tatra je vážně z papíru! Nádherná díla českého modeláře nemají obdoby

Svou historii s českou Mototechnou tedy nabízený Tatraplan pokračuje i nyní při hledání nového majitele. Auto má originální starý technický průkaz, platné české doklady a onu doloženou minulost, která se u veteránů cení zlatem. A když mluvíme o zlatě…

Zatímco nedávno uvedená, vzácná Škoda 1000 MBX si u Mototechny Classic drží nadále cenovku pod dvěma miliony, za vypulírovaný Tatraplan chce prodejce přesně kulaté 2.000.000 Kč.

TEST Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid: Zenový silák za všechny prachy

Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid

Je to druhá nejvýkonnější Toyota v nabídce na našem trhu. A nejde o sporťák ani v rámci kategorie SUV. Slouží k přesně opačným účelům, které zvládá na výbornou. I když bez chyb není.

7.  3.  2021 | Richard Herbich
TEST Dacia Sandero 1.0 SCe Comfort: Co všechno lze mít za míň než 300 tisíc?

Dacia Sandero 1.0 SCe

Nová Dacia Sandero nám připadá tak zajímavá, že vám ji v krátkém čase servírujeme už podruhé. Tentokrát jsme vyzkoušeli běžné provedení v nejvyšší výbavě, ale zato s nejslabším motorem z celé nabídky. A bylo senzační!

5.  3.  2021 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

3.  3.  2021 | Vladimír Kadera | 26 příspěvků