V Česku je na prodej vymazlený Tatraplan. Připravte si na něj pár milionů

Stav perfektní, historie sedí, jen ty finanční prostředky by to chtělo doladit…

Není pochyb, že Tatra 600 neboli takzvaný Tatraplan patří mezi naprosté ikony portfolia osobních vozů kopřivnické automobilky. Model s typickou proudnicovou karoserií je nadále vyhledávaným sběratelským kouskem. Jeden exemplář s již slušně naplněným potenciálem se teď objevil na prodej u klasické divize Mototechny.

Z produkce modelu mezi roky 1948 až 1952 se přitom jedná o jeden z posledních kusů. Jak je uvedeno v inzerátu, auto bylo v roce 1952 dodáno jako nové v Ostravě vojenské správě. Později v roce 1962 putovalo přes ostravskou Mototechnu do soukromých rukou, kde zůstalo až do roku 2000. Nakonec zamířila Tatra do sbírky a podstoupila renovaci.

V Česku je na prodej vzácná Škoda 1000 MBX. Stojí jako dva vybavené Superby

V Česku je na prodej vzácná Škoda 1000 MBX. Stojí jako dva vybavené Superby

Lze tedy čekat, že i vzduchem chlazený plochý čtyřválec OHV o objemu 1,95 litru poběží bezstarostně s původně udávanými 38 kW výkonu (52 koní). Ostatně nájezd vozu není kdovíjak vysoký, za svůj život auto ujelo 56.537 kilometrů. I maximální rychlosti 130 km/h bychom u takto hezkého kusu stále věřili.

Mimochodem, odstín laku sedí s tatrováckým vzorníkem, stejně jako barva čalounění, která odpovídá originálu. Uvnitř panuje útulná atmosféra, přičemž nelze zmínit fakt, že Tatraplan patřil ve své době k vozům s nejnižším vnitřním hlukem díky dobrému odhlučnění kabiny.

Tahle Tatra je vážně z papíru! Nádherná díla českého modeláře nemají obdoby

Tahle Tatra je vážně z papíru! Nádherná díla českého modeláře nemají obdoby

Svou historii s českou Mototechnou tedy nabízený Tatraplan pokračuje i nyní při hledání nového majitele. Auto má originální starý technický průkaz, platné české doklady a onu doloženou minulost, která se u veteránů cení zlatem. A když mluvíme o zlatě…

Zatímco nedávno uvedená, vzácná Škoda 1000 MBX si u Mototechny Classic drží nadále cenovku pod dvěma miliony, za vypulírovaný Tatraplan chce prodejce přesně kulaté 2.000.000 Kč.

Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků