V Česku je na prodej dokonalá Škoda 120. Její cena tomu odpovídá

Dali byste za Škodu 120 devadesát tisíc korun? Těžko říci, jestli cena tohoto kusu ještě poroste, ale také na tom můžete ještě slušně vydělat.

Ještě nedávno se stodvacítky, které už v roce svého uvedení byly technicky i koncepčně zastaralé, prodávaly za basu piv. Auto, které bylo na trhu uměle vydržované až do příchodu Favoritu. Dnes už i obyčejnou 120 pořídíte za desítky tisíc. Pokud je tedy v dobrém stavu. To rozhodně platí o kusu, který se objevil v Mototechně.

Škoda 1000 MBX měla nástupce. Projekt Š 717 T odpravily tyto kritické chyby

Škoda 1000 MBX měla nástupce. Projekt Š 717 T odpravily tyto kritické chyby

Na oranžové 120 není nic moc zvláštního. Má starou známou dvanáctistovku o výkonu 38 kilowattů, do provozu byla uvedena v roce 1984. Jenže zarazíte se na počítadle kilometrů. Za ty roky tento vůz ujel pouze 3047 kilometrů. To ještě nemusí znamenat, že jeho stav je perfektní. Ale na první pohled jde o skutečně zachovalý vůz. Nechybí dokonce ani nálepky CS a Začátečník na zadním skle.

Škoda Karoq zdražila. Už známe i ceny derivátů Sportline a Scout

Škoda Karoq zdražila. Už známe i ceny derivátů Sportline a Scout

Lak nikdy nějakou hloubku neměl, ale vypadá původně. I kola jsou netknutá. Potěší i pohled do interiéru. Vždyť na těch sedadlech snad ani nikdo neseděl. V přední zavazadelníku pak najdete i originální sadu na opravu. Jestli bude ze stodvacítky někdy ceněný veterán, tohle konkrétní auto na to má našlápnuto slušně. Stojí 90 tisíc korun. Jdete do toho?

TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků
S VW Touareg napříč Marokem: Existuje vůbec něco, co nezvládne?

S VW Touareg napříč Marokem

Čtyři dny v autě, skoro 1300 ujetých kilometrů a mraky různorodých zážitků, které bych jinak nepochytil za celý rok. Nějak takto by se dalo ve zkratce shrnout putování Marokem za volantem jednoho z nejlepších SUV dnešní doby.

6.  1.  2019 | Jan Mička | 43 příspěvků