V Česku je na prodej dokonalá Škoda 120. Její cena tomu odpovídá

Dali byste za Škodu 120 devadesát tisíc korun? Těžko říci, jestli cena tohoto kusu ještě poroste, ale také na tom můžete ještě slušně vydělat.

Ještě nedávno se stodvacítky, které už v roce svého uvedení byly technicky i koncepčně zastaralé, prodávaly za basu piv. Auto, které bylo na trhu uměle vydržované až do příchodu Favoritu. Dnes už i obyčejnou 120 pořídíte za desítky tisíc. Pokud je tedy v dobrém stavu. To rozhodně platí o kusu, který se objevil v Mototechně.

Škoda 1000 MBX měla nástupce. Projekt Š 717 T odpravily tyto kritické chyby

Škoda 1000 MBX měla nástupce. Projekt Š 717 T odpravily tyto kritické chyby

Na oranžové 120 není nic moc zvláštního. Má starou známou dvanáctistovku o výkonu 38 kilowattů, do provozu byla uvedena v roce 1984. Jenže zarazíte se na počítadle kilometrů. Za ty roky tento vůz ujel pouze 3047 kilometrů. To ještě nemusí znamenat, že jeho stav je perfektní. Ale na první pohled jde o skutečně zachovalý vůz. Nechybí dokonce ani nálepky CS a Začátečník na zadním skle.

Škoda Karoq zdražila. Už známe i ceny derivátů Sportline a Scout

Škoda Karoq zdražila. Už známe i ceny derivátů Sportline a Scout

Lak nikdy nějakou hloubku neměl, ale vypadá původně. I kola jsou netknutá. Potěší i pohled do interiéru. Vždyť na těch sedadlech snad ani nikdo neseděl. V přední zavazadelníku pak najdete i originální sadu na opravu. Jestli bude ze stodvacítky někdy ceněný veterán, tohle konkrétní auto na to má našlápnuto slušně. Stojí 90 tisíc korun. Jdete do toho?

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

dnes | Miro Mihálik
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 33 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 65 příspěvků