V červnu se rozhodne, zda půjde Smart do USA a zachrání se

Koncern DaimlerChrysler, který vlastní automobilku Smart, do konce června definitivně rozhodně, zda se zahájí prodeje ve Spojených státech. Přestože není ještě definitivně rozhodnuto, dá se očekávat kladný výsledek. Smart potřebuje prodávat a Evropa je pro něj moc malá. Jedinou nadějí je expanze na trh, kde si vozy této automobilky najdou zákazníky.

Nové trhy, spolu s výrazným omezením nákladů prostřednictvím propuštění značné části zaměstnanců a ukončení výroby modelu Smart ForFour, mají přinést již v příštím roce první zisk. Smart se tak v blízké budoucnosti bude soustředit pouze na výrobu malého modelu ForTwo, který byl v krátké historii automobilky jediný ziskový.

Zda budou všechny tyto změny stačit k tomu, aby se Smart dostal do černých čísel, když každý rok vykazuje ztrátu od 200 do 400 mil. eur, se uvidí na konci příštího roku. To bude doba, kdy se budou předkládat hospodářské výsledky, které ukáží, zda má smysl zachovat Smart, nebo bude výroba definitivně ukončena, resp. zda bude Smart prodán.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků