V červnu se rozhodne, zda půjde Smart do USA a zachrání se

Koncern DaimlerChrysler, který vlastní automobilku Smart, do konce června definitivně rozhodně, zda se zahájí prodeje ve Spojených státech. Přestože není ještě definitivně rozhodnuto, dá se očekávat kladný výsledek. Smart potřebuje prodávat a Evropa je pro něj moc malá. Jedinou nadějí je expanze na trh, kde si vozy této automobilky najdou zákazníky.

Nové trhy, spolu s výrazným omezením nákladů prostřednictvím propuštění značné části zaměstnanců a ukončení výroby modelu Smart ForFour, mají přinést již v příštím roce první zisk. Smart se tak v blízké budoucnosti bude soustředit pouze na výrobu malého modelu ForTwo, který byl v krátké historii automobilky jediný ziskový.

Zda budou všechny tyto změny stačit k tomu, aby se Smart dostal do černých čísel, když každý rok vykazuje ztrátu od 200 do 400 mil. eur, se uvidí na konci příštího roku. To bude doba, kdy se budou předkládat hospodářské výsledky, které ukáží, zda má smysl zachovat Smart, nebo bude výroba definitivně ukončena, resp. zda bude Smart prodán.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků