V červnu se rozhodne, zda půjde Smart do USA a zachrání se

Koncern DaimlerChrysler, který vlastní automobilku Smart, do konce června definitivně rozhodně, zda se zahájí prodeje ve Spojených státech. Přestože není ještě definitivně rozhodnuto, dá se očekávat kladný výsledek. Smart potřebuje prodávat a Evropa je pro něj moc malá. Jedinou nadějí je expanze na trh, kde si vozy této automobilky najdou zákazníky.

Nové trhy, spolu s výrazným omezením nákladů prostřednictvím propuštění značné části zaměstnanců a ukončení výroby modelu Smart ForFour, mají přinést již v příštím roce první zisk. Smart se tak v blízké budoucnosti bude soustředit pouze na výrobu malého modelu ForTwo, který byl v krátké historii automobilky jediný ziskový.

Zda budou všechny tyto změny stačit k tomu, aby se Smart dostal do černých čísel, když každý rok vykazuje ztrátu od 200 do 400 mil. eur, se uvidí na konci příštího roku. To bude doba, kdy se budou předkládat hospodářské výsledky, které ukáží, zda má smysl zachovat Smart, nebo bude výroba definitivně ukončena, resp. zda bude Smart prodán.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků