V červnu Mazda opět zvýšila prodeje

Prodeje Mazda Motor Europe i v červenu pokračují v růstu. Prodalo se o 22% více než ve stejném měsíci loňského roku. S celkovým prodejem 25 700 vozů byl tento červen pro Mazdu v Evropě nejlepším červnem za posledních 12 let. Na tomto výsledku se podílejí všechny trhy, avšak v čele stojí Francie, kde byl prodej o 28% vyšší a kde současně červnový prodej představuje nejlepší měsíční výsledek vůbec. Šest trhů dosáhlo historických červnových prodejních rekordů. Řecko o 75% vyšší, VB o 43%, Španělsko o 42%, Itálie o 29%, Portugalsko o 23% a Finsko a Baltické státy o 9%.

Jedinečné prodejní výsledky co do objemu dosáhly v červnu i další státy jako Dánsko 119%, Maďarsko 54%, Rakousko 26%, Holandsko 19% a Belgie o 14% vyšší prodeje oproti loňskému červnu. Také Německo mělo výborný červen s celkovým počtem 6 800 prodaných vozů (6% nárůst oproti červnu 2003), což představuje téměř 27% celkového prodeje Mazda za tento měsíc. Mazda Motor Europe nyní zaznamenala již šestým měsícem po sobě dvoumístné nárůsty prodejů v tomto roce.

Ve skutečnosti jsou výsledky za druhý kvartál nejlepšími výsledky za posledních 10 let, zatímco načítaný prodej za období leden až červen je o 29% vyšší v porovnání se stejným obdobím roku 2003. Poslední zpráva o evropských registracích vydaná Association des Constructeurs Européens d´Automobiles (ACEA) tento výsledek potvrzuje. Mazda se posunula oproti stejnému období loňského roku o dvě místa a je nyní 15. největší automobilkou v rámci regionu EU a EFTA a třetí mezi japonskými výrobci.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 74 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků