V červnu Mazda opět zvýšila prodeje

Prodeje Mazda Motor Europe i v červenu pokračují v růstu. Prodalo se o 22% více než ve stejném měsíci loňského roku. S celkovým prodejem 25 700 vozů byl tento červen pro Mazdu v Evropě nejlepším červnem za posledních 12 let. Na tomto výsledku se podílejí všechny trhy, avšak v čele stojí Francie, kde byl prodej o 28% vyšší a kde současně červnový prodej představuje nejlepší měsíční výsledek vůbec. Šest trhů dosáhlo historických červnových prodejních rekordů. Řecko o 75% vyšší, VB o 43%, Španělsko o 42%, Itálie o 29%, Portugalsko o 23% a Finsko a Baltické státy o 9%.

Jedinečné prodejní výsledky co do objemu dosáhly v červnu i další státy jako Dánsko 119%, Maďarsko 54%, Rakousko 26%, Holandsko 19% a Belgie o 14% vyšší prodeje oproti loňskému červnu. Také Německo mělo výborný červen s celkovým počtem 6 800 prodaných vozů (6% nárůst oproti červnu 2003), což představuje téměř 27% celkového prodeje Mazda za tento měsíc. Mazda Motor Europe nyní zaznamenala již šestým měsícem po sobě dvoumístné nárůsty prodejů v tomto roce.

Ve skutečnosti jsou výsledky za druhý kvartál nejlepšími výsledky za posledních 10 let, zatímco načítaný prodej za období leden až červen je o 29% vyšší v porovnání se stejným obdobím roku 2003. Poslední zpráva o evropských registracích vydaná Association des Constructeurs Européens d´Automobiles (ACEA) tento výsledek potvrzuje. Mazda se posunula oproti stejnému období loňského roku o dvě místa a je nyní 15. největší automobilkou v rámci regionu EU a EFTA a třetí mezi japonskými výrobci.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků