V červnu Mazda opět zvýšila prodeje

Prodeje Mazda Motor Europe i v červenu pokračují v růstu. Prodalo se o 22% více než ve stejném měsíci loňského roku. S celkovým prodejem 25 700 vozů byl tento červen pro Mazdu v Evropě nejlepším červnem za posledních 12 let. Na tomto výsledku se podílejí všechny trhy, avšak v čele stojí Francie, kde byl prodej o 28% vyšší a kde současně červnový prodej představuje nejlepší měsíční výsledek vůbec. Šest trhů dosáhlo historických červnových prodejních rekordů. Řecko o 75% vyšší, VB o 43%, Španělsko o 42%, Itálie o 29%, Portugalsko o 23% a Finsko a Baltické státy o 9%.

Jedinečné prodejní výsledky co do objemu dosáhly v červnu i další státy jako Dánsko 119%, Maďarsko 54%, Rakousko 26%, Holandsko 19% a Belgie o 14% vyšší prodeje oproti loňskému červnu. Také Německo mělo výborný červen s celkovým počtem 6 800 prodaných vozů (6% nárůst oproti červnu 2003), což představuje téměř 27% celkového prodeje Mazda za tento měsíc. Mazda Motor Europe nyní zaznamenala již šestým měsícem po sobě dvoumístné nárůsty prodejů v tomto roce.

Ve skutečnosti jsou výsledky za druhý kvartál nejlepšími výsledky za posledních 10 let, zatímco načítaný prodej za období leden až červen je o 29% vyšší v porovnání se stejným obdobím roku 2003. Poslední zpráva o evropských registracích vydaná Association des Constructeurs Européens d´Automobiles (ACEA) tento výsledek potvrzuje. Mazda se posunula oproti stejnému období loňského roku o dvě místa a je nyní 15. největší automobilkou v rámci regionu EU a EFTA a třetí mezi japonskými výrobci.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 28 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků