V červnu Mazda opět zvýšila prodeje

Prodeje Mazda Motor Europe i v červenu pokračují v růstu. Prodalo se o 22% více než ve stejném měsíci loňského roku. S celkovým prodejem 25 700 vozů byl tento červen pro Mazdu v Evropě nejlepším červnem za posledních 12 let. Na tomto výsledku se podílejí všechny trhy, avšak v čele stojí Francie, kde byl prodej o 28% vyšší a kde současně červnový prodej představuje nejlepší měsíční výsledek vůbec. Šest trhů dosáhlo historických červnových prodejních rekordů. Řecko o 75% vyšší, VB o 43%, Španělsko o 42%, Itálie o 29%, Portugalsko o 23% a Finsko a Baltické státy o 9%.

Jedinečné prodejní výsledky co do objemu dosáhly v červnu i další státy jako Dánsko 119%, Maďarsko 54%, Rakousko 26%, Holandsko 19% a Belgie o 14% vyšší prodeje oproti loňskému červnu. Také Německo mělo výborný červen s celkovým počtem 6 800 prodaných vozů (6% nárůst oproti červnu 2003), což představuje téměř 27% celkového prodeje Mazda za tento měsíc. Mazda Motor Europe nyní zaznamenala již šestým měsícem po sobě dvoumístné nárůsty prodejů v tomto roce.

Ve skutečnosti jsou výsledky za druhý kvartál nejlepšími výsledky za posledních 10 let, zatímco načítaný prodej za období leden až červen je o 29% vyšší v porovnání se stejným obdobím roku 2003. Poslední zpráva o evropských registracích vydaná Association des Constructeurs Européens d´Automobiles (ACEA) tento výsledek potvrzuje. Mazda se posunula oproti stejnému období loňského roku o dvě místa a je nyní 15. největší automobilkou v rámci regionu EU a EFTA a třetí mezi japonskými výrobci.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků