V Bentley vyrobili nejúspornější model v historii. Má sice malý motor, ale výkonem drží krok s V8

Bentley kráčí vstříc nové době nesoucí se v duchu hybridních pohonů. Flying Spur je další ukázkou toho, že soustava dokáže výkony i komfortem konkurovat W12.

Bentley dává novým Flying Spur najevo, že hybridizace a menší spalovací motor nejsou překážkou při cestě za luxusním vozem. Novinka je druhým elektrifikovaným modelem v nabídce. Prvním je SUV Bentayga. V roce 2025 nabídne značka první čistý elektromobil, do té doby chce nabídnout hybridní pohon všech svých modelech. Se vstupem na trh nijak neotálí. Flying Spur Hybrid je již dostupný na evropských trzích.

Bentley prohlašuje, že hybridní soustava poskytuje stejnou úroveň soužití jako současné motory W12 a V8. Základem soustavy je vidlicový šestiválec 2.9 litru spojený s elektromotorem, přičemž celkový výkon soustavy je 544 koní a 750 Nm točivého momentu. To je o 95 koní více, než má hybridní Bentayga. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá jen 4,3 sekundy. Přitom limuzína má homologovanou produkci emisí pouhých 75 g/km a na jedno natankování ujede 800 kilometrů. Tolik dosud žádný Bentley nezvládl. Elektromotor čerpá energii z 18kWh akumulátoru, který lze dobít za 2,5 hodiny.  

Interiér je ukázkou řemeslného umění Bentley se širokými možnostmi personalizace. Zvolit si můžete patnáct barev kůže doplněných kontrastním lemováním, jak tomu bylo u předchůdce z padesátých let. Loga mohou mít kontrastní i elegantní provedení a celek doplňuje osm různých dýh. Přestože automobilka staví na historicky daném luxusu, stále se snaží osvěžit jej moderními technologiemi. Příkladem je 3D efekt výplní dveří tvořený diamantovým prošíváním. Obdobné možnosti personalizace poskytuje také exteriér. Karoserii je možné nalakovat do jednoho ze 60 odstínů.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

Diskuze (11) Další článek: Svolávací akce trápí koncern Volkswagen i BMW. Postiženo je i 1000 vozů Škoda v ČR, nejezdíte v nich také?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,