V aukci se objevil vzácný Dodge Viper GTS. Při bližším seznámení odhaluje zajímavá překvapení

Toužíte po Viperu GTS? S tímhle si užijete spoustu zábavy, a navíc se můžete pustit i do detektivní práce.

Na aukčním portále Bring a trailer můžete nyní najít velice zajímavý Dodge Viper GTS. Kromě nového stříbrného laku s černými pruhy a chromovanými koly vypadá docela obyčejně, ale věřte, že není.

Vyroben byl v roce 1998 a poslední majitel ho má od roku 2013. Zřejmě si chtěl s vozem užít trochu zábavy, a proto se pustil do radikální úpravy osmilitrového desetiválce. Tomu přidal pár turbodmychadel Garrett, ojnice Oliver Racing a výfukový systém Corsa. Výsledkem je naměřený výkon 891 koní s 1 243 Nm točivého momentu. Síla je posílána skrze šestistupňovou manuální převodovku Tremec T-56 se spojkou Centerforce Performance na zadní nápravu vybavenou diferenciálem s omezenou svorností.

Sériově ponechaná karoserie dostala nový stříbrný lak s černými pruhy a 18palcová leštěná kola Forgeline. Kola obouvají pneumatiky Michelin Pilot Sport v rozměrech 275/35 vpředu a 345/35 vzadu. Skrze paprsky prosvítají ventilované kotouče a třmeny Viper. Interiér je nově přečalouněn kůží v černo-bílé kombinaci. Potěší komfortní výbavou v podobě klimatizace, CD přehrávače, elektrického ovládání oken, nastavitelných pedálů a dvojicí airbagů.

Tachometr cejchovaný do 320 km/h ukazuje nájezd necelých 22.000 mil, přičemž poslední majitel s ním najel asi 1000 mil. Při zkoumání se ale našly u nájezdu nejasnosti v dubnu a září 2016 a lednu 2022, takže kolik má Viper celkem najeto, není zřejmé. Zpráva Carfax ale udává čistou historii bez nehody.

Od prvního uvedení do provozu byl Viper registrován v Texasu, Virginii, Floridě a nyní má pensylvánské doklady. Aktuální cena činí v přepočtu necelých 1,2 mil. Kč.

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler, od roku 2021 je součástí skupiny Stellantis. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

Váš názor Další článek: Singer skutečně postaví znovuzrozenou 964 Turbo. Bude mít minimálně 455 koní

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Nové vozy na Heureka.cz