V Anglii lze platit pojistné podle ujetých kilometrů

Mladí řidiči ve věku mezi 18 a 21 roky mohou v Británii platit pojisté podle toho, kolik kilometrů najedou a hlavně v jaké době. Pokud se pohybují na silnici v době od 23 hodin do šesti hodin ráno, platí vyšší pojistné - je to jakási doba „nehodové“ špičky. Díky tomuto systému lze dokonce ušetřit oproti plošnému placení pojistky; stačí nejezdit v době, která je pro mladé řidiče nebezpečná.

A jak to funguje? Do auta je namontována černá skříňka, která pomocí satelitu a mobilních sítí sleduje řidičovu cestu. Podle informací, které jsou jsou přenášeny do pojišťovny Norwich Union, je pak stanovena výše pojistného. Na českém trhu se ale něco podobného nechystá. Zdejší trh je totiž příliš malý na to, aby se investice do podobných zařízení vrátila.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků