V Anglii lze platit pojistné podle ujetých kilometrů

Mladí řidiči ve věku mezi 18 a 21 roky mohou v Británii platit pojisté podle toho, kolik kilometrů najedou a hlavně v jaké době. Pokud se pohybují na silnici v době od 23 hodin do šesti hodin ráno, platí vyšší pojistné - je to jakási doba „nehodové“ špičky. Díky tomuto systému lze dokonce ušetřit oproti plošnému placení pojistky; stačí nejezdit v době, která je pro mladé řidiče nebezpečná.

A jak to funguje? Do auta je namontována černá skříňka, která pomocí satelitu a mobilních sítí sleduje řidičovu cestu. Podle informací, které jsou jsou přenášeny do pojišťovny Norwich Union, je pak stanovena výše pojistného. Na českém trhu se ale něco podobného nechystá. Zdejší trh je totiž příliš malý na to, aby se investice do podobných zařízení vrátila.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků