V Anglii lze platit pojistné podle ujetých kilometrů

Mladí řidiči ve věku mezi 18 a 21 roky mohou v Británii platit pojisté podle toho, kolik kilometrů najedou a hlavně v jaké době. Pokud se pohybují na silnici v době od 23 hodin do šesti hodin ráno, platí vyšší pojistné - je to jakási doba „nehodové“ špičky. Díky tomuto systému lze dokonce ušetřit oproti plošnému placení pojistky; stačí nejezdit v době, která je pro mladé řidiče nebezpečná.

A jak to funguje? Do auta je namontována černá skříňka, která pomocí satelitu a mobilních sítí sleduje řidičovu cestu. Podle informací, které jsou jsou přenášeny do pojišťovny Norwich Union, je pak stanovena výše pojistného. Na českém trhu se ale něco podobného nechystá. Zdejší trh je totiž příliš malý na to, aby se investice do podobných zařízení vrátila.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

dnes | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků