V Anglii bylo vydraženo druhé nejdražší auto na světě

Na sussexské burze bylo v pátek vydraženo druhé nejdražší auto na světě za 4,18 milionu liber (cca 180 milionu korun). Šlo o velmi vzácný sportovní Mercedes SSK z roku 1929, který má pod kapotou šestiválec o objemu 7.1 l dopovaný turbem. Měl ho ve sbírce George Milligen, který zemřel v květnu ve věku 94 let. Milligen zakoupil tento kousek v roce 1940 za pouhých čtyři sta liber. Vůz je dnes ve velmi dobrém stavu, má např. ještě originální čalounění. Celkem měl Milligen ve sbírce čtyřicet aut, které sbíral 75 let od roku 1927. Celkem bylo v dražbě prodáno 38 aut, které vynesly přes šest milionu liber. 

Tip: Přečtěte si více o jmenovaném veteránovi: Bonhams.com a Classicdriver.de.

Klepněte pro větší obrázek

A jaké je nejdražší auto lidské historie? Bugatti Royale z roku 1931, které bylo vydraženo v roce 1987 za 5,5 milionu liber (po přepočtu na koruny jsem málem omdlel).

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků