V Anglii bylo vydraženo druhé nejdražší auto na světě

Na sussexské burze bylo v pátek vydraženo druhé nejdražší auto na světě za 4,18 milionu liber (cca 180 milionu korun). Šlo o velmi vzácný sportovní Mercedes SSK z roku 1929, který má pod kapotou šestiválec o objemu 7.1 l dopovaný turbem. Měl ho ve sbírce George Milligen, který zemřel v květnu ve věku 94 let. Milligen zakoupil tento kousek v roce 1940 za pouhých čtyři sta liber. Vůz je dnes ve velmi dobrém stavu, má např. ještě originální čalounění. Celkem měl Milligen ve sbírce čtyřicet aut, které sbíral 75 let od roku 1927. Celkem bylo v dražbě prodáno 38 aut, které vynesly přes šest milionu liber. 

Tip: Přečtěte si více o jmenovaném veteránovi: Bonhams.com a Classicdriver.de.

Klepněte pro větší obrázek

A jaké je nejdražší auto lidské historie? Bugatti Royale z roku 1931, které bylo vydraženo v roce 1987 za 5,5 milionu liber (po přepočtu na koruny jsem málem omdlel).

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků