V Americe se vydražila Tatra 77 za 8,6 milionů korun. Částka zdaleka nedosáhla hodnoty renovace

Po šlechtici z Česka, proinvestován milion dolarů. Tato Tatra 77 má velmi zajímavou historii, a nyní i nového majitele.

Na začátku letošního roku jsme vás informovali o chystané aukci Tatry 77 na floridském ostrově Amelia Island. Ta právě proběhla a už známe výsledky. Vůz měl potenciál stát se nejdražší vydraženou tatrou na světě a v rámci historie aukční síně RM Sotheby's se to i povedlo. Vůz našel nového majitele za 390.000 dolarů, což je 8,6 milionů korun.

Byla tak překonána Tatra 87, která se v roce 2019, taktéž v Americe, vydražila za 302.000 dolarů. Výsledky aukce na Amelia Island oběhly doslova celý svět a naše československé auto se ukázalo na stránkách předních webů o klasických vozech, třeba na Old Cars Weekly, Hemmings nebo Robb Report.

Připomeňme, že nový majitel bude těžit z kompletní renovace vozu v hodnotě jednoho milionu dolarů, jak vyplývá z oficiálního popisu na stránkách aukčního portálu. Jedná se o jeden ze 106 kusů vyrobených v letech 1934 až 1936. Dle portálu jde o jeden z pěti přeživších, renovovaných a plně pojízdných kusů.

Diskuze (1) Další článek: Zeptali jsme se umělé inteligence na nové retro Škodovky. Něco nám o nich i napsala, včetně textu rapové písně

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,