V Americe mají vlastní Stonehenge. Místo kamenů ale použili auta

Carhenge je oblíbená turistická atrakce, která se stala poutním místem mnohých cestovatelů a dobrodruhů.

Carhenge je replika anglického Stonehenge. Nachází se u města Alliance ve státě Nebraska. Toto poutní místo vybudoval jistý Jim Reinders jako památku svému zesnulému otci. Jim v mládí studoval v Anglii právě Stonehenge, a když s celou rodinou diskutoval o uctění otcovi památky, přišli společně na tento skvělý nápad.

V roce 1987 se rodina o 35 členech sešla a všichni se pustili do práce. Stavba trvala pouze několik týdnů a slavnostní otevření proběhlo letního slunovratu téhož roku. Výsledkem byla přesná kopie Stonehenge o průměru 29 metrů, poskládaná z 39 automobilů.

Tohle je 5 nejdráž prodaných vozů z historie Porsche. Tipnete si první místo?

Tohle je 5 nejdráž prodaných vozů z historie Porsche. Tipnete si první místo?

Za dobu svého působení se z Carhenge stala velmi oblíbená turistická atrakce. Inspiruje umělce, točí se o něm dokumenty a objevil se i ve filmu. Jimovi se sochařství s auty tak zalíbilo, že v okolí začal budovat i další památníky, např. skulpturu nazvanou Ford Seasons, což je odkaz na skladbu Four Seasons od Vivaldiho. Celé této oblasti se začalo říkat Car Art Reserve.

Carhenge byl zahrnut do amerického turistického průvodce s názvem „1000 míst v Americe, které musíte vidět, než zemřete“. Pod Carhenge jsou pohřbena tři auta. S nimi i cedule, na které je napsáno: ‚‚Zde leží ostatky tří aut, které nám věrně sloužily, zatímco Detroit spal. Nyní je Detroit vzhůru a Amerika je opět velká’’.

Našla se stará dodávka kapely Aerosmith. V lesích rezivěla desítky let

Našla se stará dodávka kapely Aerosmith. V lesích rezivěla desítky let

Dnes již devadesátiletý Jim Reinders se zpočátku potýkal s nepříjemnými pohledy místních obyvatel. Dnes je ale Carhenge uznávaný jako krásná turistická atrakce a své uplatnění našel i v pozorování astronomických jevů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

21.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků