V Americe mají vlastní Stonehenge. Místo kamenů ale použili auta

Carhenge je oblíbená turistická atrakce, která se stala poutním místem mnohých cestovatelů a dobrodruhů.

Carhenge je replika anglického Stonehenge. Nachází se u města Alliance ve státě Nebraska. Toto poutní místo vybudoval jistý Jim Reinders jako památku svému zesnulému otci. Jim v mládí studoval v Anglii právě Stonehenge, a když s celou rodinou diskutoval o uctění otcovi památky, přišli společně na tento skvělý nápad.

V roce 1987 se rodina o 35 členech sešla a všichni se pustili do práce. Stavba trvala pouze několik týdnů a slavnostní otevření proběhlo letního slunovratu téhož roku. Výsledkem byla přesná kopie Stonehenge o průměru 29 metrů, poskládaná z 39 automobilů.

Tohle je 5 nejdráž prodaných vozů z historie Porsche. Tipnete si první místo?

Tohle je 5 nejdráž prodaných vozů z historie Porsche. Tipnete si první místo?

Za dobu svého působení se z Carhenge stala velmi oblíbená turistická atrakce. Inspiruje umělce, točí se o něm dokumenty a objevil se i ve filmu. Jimovi se sochařství s auty tak zalíbilo, že v okolí začal budovat i další památníky, např. skulpturu nazvanou Ford Seasons, což je odkaz na skladbu Four Seasons od Vivaldiho. Celé této oblasti se začalo říkat Car Art Reserve.

Carhenge byl zahrnut do amerického turistického průvodce s názvem „1000 míst v Americe, které musíte vidět, než zemřete“. Pod Carhenge jsou pohřbena tři auta. S nimi i cedule, na které je napsáno: ‚‚Zde leží ostatky tří aut, které nám věrně sloužily, zatímco Detroit spal. Nyní je Detroit vzhůru a Amerika je opět velká’’.

Našla se stará dodávka kapely Aerosmith. V lesích rezivěla desítky let

Našla se stará dodávka kapely Aerosmith. V lesích rezivěla desítky let

Dnes již devadesátiletý Jim Reinders se zpočátku potýkal s nepříjemnými pohledy místních obyvatel. Dnes je ale Carhenge uznávaný jako krásná turistická atrakce a své uplatnění našel i v pozorování astronomických jevů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

včera | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 82 příspěvků
TEST Hyundai i20 1.0 T-GDI DCT: Když chcete prostě jen auto

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Hyundai se v segmentu B rozhodně nemá za co stydět. Nabízí dobře vybavený model se spoustou zajímavých funkcí. Má ale něco navíc?

7.  2.  2019 | David Rusol | 97 příspěvků