Užitkové Mercedesy

Ve čtenářské anketě pořádané každoročně nakladatelstvím ETM obsadil Mercedes-Benz Vito první místo mezi dvacítkou soutěžících v kategorii do 2,8 tuny. V dalším segmentu užitkových vozidel do 3,5t se na špici oblíbenosti u čtenářů umístil Mercedes-Benz Sprinter s 54,6 % hlasů.
Užitkové Mercedesy
Ve čtenářské anketě pořádané každoročně nakladatelstvím ETM obsadil Mercedes-Benz Vito první místo mezi dvacítkou soutěžících v kategorii do 2,8 tuny. V dalším segmentu užitkových vozidel do 3,5t se na špici oblíbenosti u čtenářů umístil Mercedes-Benz Sprinter s 54,6 % hlasů. Dosáhl tím ve čtenářské anketě největšího odstupu od druhého v pořadí (14,5%).

Rozvážkový vůz Mercedes-Benz Atego zvítězil ve dvou kategoriích: nákladní automobily do 7,5 t a do 12 t. V královské třídě dálkové dopravy měli čtenáři na výběr jedenáct značek nákladních automobilů: vítězem se stal Mercedes-Benz Actros. (Třikrát se Omnibusy zn. Mercedes-Benz umístily na nejlepší pozici: v kategorii midibusy Mercedes-Benz Cito, Citaro v kategorii městských autobusů a nové Travego mezi cestovními vysokopodlažními autobusy.)

Dr. Dieter Zetsche, který v představenstvu DaimlerChrysler zodpovídá za oblast užitkových automobilů k výsledkům volby řekl: „Mám radost z tohoto výrazného úspěchu našich vozidel v této velké čtenářské soutěži a děkuji všem čtenářům a zákazníkům za tento další důkaz důvěry.“

Organizátory čtenářské ankety byly ve Stuttgartu vycházející motoristické časopisy „Fernfahrer“, „lastauto omnibus“ a „trans aktuell“ společně s organizací Dekra. Paralelně volbu uspořádaly další čtyři užitkovými vozidly zabývající se evropské časopisy v šesti zemích: Belgii, Itálii, Nizozemí, Rakousku, Švýcarsku a Španělsku. Volby se zúčastnilo 170 rozvážkových vozidel, transportérů, nákladních vozidel a Omnibusů v dvanácti kategoriích.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků