Užitkové Mercedesy

Ve čtenářské anketě pořádané každoročně nakladatelstvím ETM obsadil Mercedes-Benz Vito první místo mezi dvacítkou soutěžících v kategorii do 2,8 tuny. V dalším segmentu užitkových vozidel do 3,5t se na špici oblíbenosti u čtenářů umístil Mercedes-Benz Sprinter s 54,6 % hlasů. Dosáhl tím ve čtenářské anketě největšího odstupu od druhého v pořadí (14,5%).

Rozvážkový vůz Mercedes-Benz Atego zvítězil ve dvou kategoriích: nákladní automobily do 7,5 t a do 12 t. V královské třídě dálkové dopravy měli čtenáři na výběr jedenáct značek nákladních automobilů: vítězem se stal Mercedes-Benz Actros. (Třikrát se Omnibusy zn. Mercedes-Benz umístily na nejlepší pozici: v kategorii midibusy Mercedes-Benz Cito, Citaro v kategorii městských autobusů a nové Travego mezi cestovními vysokopodlažními autobusy.)

Dr. Dieter Zetsche, který v představenstvu DaimlerChrysler zodpovídá za oblast užitkových automobilů k výsledkům volby řekl: „Mám radost z tohoto výrazného úspěchu našich vozidel v této velké čtenářské soutěži a děkuji všem čtenářům a zákazníkům za tento další důkaz důvěry.“

Organizátory čtenářské ankety byly ve Stuttgartu vycházející motoristické časopisy „Fernfahrer“, „lastauto omnibus“ a „trans aktuell“ společně s organizací Dekra. Paralelně volbu uspořádaly další čtyři užitkovými vozidly zabývající se evropské časopisy v šesti zemích: Belgii, Itálii, Nizozemí, Rakousku, Švýcarsku a Španělsku. Volby se zúčastnilo 170 rozvážkových vozidel, transportérů, nákladních vozidel a Omnibusů v dvanácti kategoriích.