Užitkové Mercedesy

Ve čtenářské anketě pořádané každoročně nakladatelstvím ETM obsadil Mercedes-Benz Vito první místo mezi dvacítkou soutěžících v kategorii do 2,8 tuny. V dalším segmentu užitkových vozidel do 3,5t se na špici oblíbenosti u čtenářů umístil Mercedes-Benz Sprinter s 54,6 % hlasů.
Užitkové Mercedesy
Ve čtenářské anketě pořádané každoročně nakladatelstvím ETM obsadil Mercedes-Benz Vito první místo mezi dvacítkou soutěžících v kategorii do 2,8 tuny. V dalším segmentu užitkových vozidel do 3,5t se na špici oblíbenosti u čtenářů umístil Mercedes-Benz Sprinter s 54,6 % hlasů. Dosáhl tím ve čtenářské anketě největšího odstupu od druhého v pořadí (14,5%).

Rozvážkový vůz Mercedes-Benz Atego zvítězil ve dvou kategoriích: nákladní automobily do 7,5 t a do 12 t. V královské třídě dálkové dopravy měli čtenáři na výběr jedenáct značek nákladních automobilů: vítězem se stal Mercedes-Benz Actros. (Třikrát se Omnibusy zn. Mercedes-Benz umístily na nejlepší pozici: v kategorii midibusy Mercedes-Benz Cito, Citaro v kategorii městských autobusů a nové Travego mezi cestovními vysokopodlažními autobusy.)

Dr. Dieter Zetsche, který v představenstvu DaimlerChrysler zodpovídá za oblast užitkových automobilů k výsledkům volby řekl: „Mám radost z tohoto výrazného úspěchu našich vozidel v této velké čtenářské soutěži a děkuji všem čtenářům a zákazníkům za tento další důkaz důvěry.“

Organizátory čtenářské ankety byly ve Stuttgartu vycházející motoristické časopisy „Fernfahrer“, „lastauto omnibus“ a „trans aktuell“ společně s organizací Dekra. Paralelně volbu uspořádaly další čtyři užitkovými vozidly zabývající se evropské časopisy v šesti zemích: Belgii, Itálii, Nizozemí, Rakousku, Švýcarsku a Španělsku. Volby se zúčastnilo 170 rozvážkových vozidel, transportérů, nákladních vozidel a Omnibusů v dvanácti kategoriích.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků