Užitkové Mercedesy

Ve čtenářské anketě pořádané každoročně nakladatelstvím ETM obsadil Mercedes-Benz Vito první místo mezi dvacítkou soutěžících v kategorii do 2,8 tuny. V dalším segmentu užitkových vozidel do 3,5t se na špici oblíbenosti u čtenářů umístil Mercedes-Benz Sprinter s 54,6 % hlasů.
Užitkové Mercedesy
Ve čtenářské anketě pořádané každoročně nakladatelstvím ETM obsadil Mercedes-Benz Vito první místo mezi dvacítkou soutěžících v kategorii do 2,8 tuny. V dalším segmentu užitkových vozidel do 3,5t se na špici oblíbenosti u čtenářů umístil Mercedes-Benz Sprinter s 54,6 % hlasů. Dosáhl tím ve čtenářské anketě největšího odstupu od druhého v pořadí (14,5%).

Rozvážkový vůz Mercedes-Benz Atego zvítězil ve dvou kategoriích: nákladní automobily do 7,5 t a do 12 t. V královské třídě dálkové dopravy měli čtenáři na výběr jedenáct značek nákladních automobilů: vítězem se stal Mercedes-Benz Actros. (Třikrát se Omnibusy zn. Mercedes-Benz umístily na nejlepší pozici: v kategorii midibusy Mercedes-Benz Cito, Citaro v kategorii městských autobusů a nové Travego mezi cestovními vysokopodlažními autobusy.)

Dr. Dieter Zetsche, který v představenstvu DaimlerChrysler zodpovídá za oblast užitkových automobilů k výsledkům volby řekl: „Mám radost z tohoto výrazného úspěchu našich vozidel v této velké čtenářské soutěži a děkuji všem čtenářům a zákazníkům za tento další důkaz důvěry.“

Organizátory čtenářské ankety byly ve Stuttgartu vycházející motoristické časopisy „Fernfahrer“, „lastauto omnibus“ a „trans aktuell“ společně s organizací Dekra. Paralelně volbu uspořádaly další čtyři užitkovými vozidly zabývající se evropské časopisy v šesti zemích: Belgii, Itálii, Nizozemí, Rakousku, Švýcarsku a Španělsku. Volby se zúčastnilo 170 rozvážkových vozidel, transportérů, nákladních vozidel a Omnibusů v dvanácti kategoriích.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků