Užitečné informace ze zahraničí

Před hlavní motoristickou sezonou se celá Evropa snaží cesty co nejvíc zrychlit. I vám mohou pomoci následující informace, které se týkají provozu v několika evropských zemích.
Švýcarsko

Gotthardský tunel na dálnici A2 Luzern-Chiasso je opět zprovozněn. Tunel se bude i nadále upravovat a z tohoto důvodu bude až do 22.března v pracovní dny vždy od 20:00 do 5:00 hodin pro veškerou dopravu uzavřen. Vzhledem k zimní uzavírce není možná náhradní trasa přes Gotthardský průsmyk. Během uzavírky doporučujeme trasy: San Bernardino-Chur-Bellinzona; Lausanne-Martigny-Great San Bernhard; autovlak Kandersteg-Goppenstein.

Od 1.ledna ve Švýcarsku platí některé změny v pravidlech silničního provozu. Pro naše turisty je podstatné povinné osvětlení motorových vozidel i během dne. Dále je povinné zabezpečení dětí ve speciálních zádržných systémech i na zadních sedadlech a je možno přepravovat jen tolik dětí, kolik je ve vozidle volných míst.

Jugoslávie

Zelená karta na rok 2002 je platná i v této zemi. Tím odpadá povinnost platit na hranicích krátkodobé pojištění z provozu motorového vozidla. Při cestě do Jugoslávie si proto u vaší pojišťovny vyžádejte zelenou kartu, ve které není Jugoslávie vyškrtnuta.

Rakousko

Vyhlídková vysokohorská silnice přes Grossglockner Rakousku bude do začátku května uzavřena. Upozorňujeme, že kromě této zimní uzavírky se postupně uzavírá řada dalších vysokohorských silnic v Rakousku, Francii, Itálii a Švýcarsku.

Německo

Z plánovaného dálničního spojení Drážďany-Praha (A17) byl na německé straně dokončen první úsek dlouhý 3,6 km, a to Drážďany-Kesselsdorf. Tento úsek pomůže i řidičům, kteří potřebují ze západní strany objet Drážďany. Na české straně je ze spojení hotovo 60 km (Praha-Lovosice). Po dokončení bude dálniční tah měřit 137 km, z toho povede 45 km na německém území. Dokončení se plánuje v roce 2005.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků