Užitečné informace ze zahraničí

Před hlavní motoristickou sezonou se celá Evropa snaží cesty co nejvíc zrychlit. I vám mohou pomoci následující informace, které se týkají provozu v několika evropských zemích.
Švýcarsko

Gotthardský tunel na dálnici A2 Luzern-Chiasso je opět zprovozněn. Tunel se bude i nadále upravovat a z tohoto důvodu bude až do 22.března v pracovní dny vždy od 20:00 do 5:00 hodin pro veškerou dopravu uzavřen. Vzhledem k zimní uzavírce není možná náhradní trasa přes Gotthardský průsmyk. Během uzavírky doporučujeme trasy: San Bernardino-Chur-Bellinzona; Lausanne-Martigny-Great San Bernhard; autovlak Kandersteg-Goppenstein.

Od 1.ledna ve Švýcarsku platí některé změny v pravidlech silničního provozu. Pro naše turisty je podstatné povinné osvětlení motorových vozidel i během dne. Dále je povinné zabezpečení dětí ve speciálních zádržných systémech i na zadních sedadlech a je možno přepravovat jen tolik dětí, kolik je ve vozidle volných míst.

Jugoslávie

Zelená karta na rok 2002 je platná i v této zemi. Tím odpadá povinnost platit na hranicích krátkodobé pojištění z provozu motorového vozidla. Při cestě do Jugoslávie si proto u vaší pojišťovny vyžádejte zelenou kartu, ve které není Jugoslávie vyškrtnuta.

Rakousko

Vyhlídková vysokohorská silnice přes Grossglockner Rakousku bude do začátku května uzavřena. Upozorňujeme, že kromě této zimní uzavírky se postupně uzavírá řada dalších vysokohorských silnic v Rakousku, Francii, Itálii a Švýcarsku.

Německo

Z plánovaného dálničního spojení Drážďany-Praha (A17) byl na německé straně dokončen první úsek dlouhý 3,6 km, a to Drážďany-Kesselsdorf. Tento úsek pomůže i řidičům, kteří potřebují ze západní strany objet Drážďany. Na české straně je ze spojení hotovo 60 km (Praha-Lovosice). Po dokončení bude dálniční tah měřit 137 km, z toho povede 45 km na německém území. Dokončení se plánuje v roce 2005.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků