Užitečné informace ze zahraničí

Před hlavní motoristickou sezonou se celá Evropa snaží cesty co nejvíc zrychlit. I vám mohou pomoci následující informace, které se týkají provozu v několika evropských zemích.
Švýcarsko

Gotthardský tunel na dálnici A2 Luzern-Chiasso je opět zprovozněn. Tunel se bude i nadále upravovat a z tohoto důvodu bude až do 22.března v pracovní dny vždy od 20:00 do 5:00 hodin pro veškerou dopravu uzavřen. Vzhledem k zimní uzavírce není možná náhradní trasa přes Gotthardský průsmyk. Během uzavírky doporučujeme trasy: San Bernardino-Chur-Bellinzona; Lausanne-Martigny-Great San Bernhard; autovlak Kandersteg-Goppenstein.

Od 1.ledna ve Švýcarsku platí některé změny v pravidlech silničního provozu. Pro naše turisty je podstatné povinné osvětlení motorových vozidel i během dne. Dále je povinné zabezpečení dětí ve speciálních zádržných systémech i na zadních sedadlech a je možno přepravovat jen tolik dětí, kolik je ve vozidle volných míst.

Jugoslávie

Zelená karta na rok 2002 je platná i v této zemi. Tím odpadá povinnost platit na hranicích krátkodobé pojištění z provozu motorového vozidla. Při cestě do Jugoslávie si proto u vaší pojišťovny vyžádejte zelenou kartu, ve které není Jugoslávie vyškrtnuta.

Rakousko

Vyhlídková vysokohorská silnice přes Grossglockner Rakousku bude do začátku května uzavřena. Upozorňujeme, že kromě této zimní uzavírky se postupně uzavírá řada dalších vysokohorských silnic v Rakousku, Francii, Itálii a Švýcarsku.

Německo

Z plánovaného dálničního spojení Drážďany-Praha (A17) byl na německé straně dokončen první úsek dlouhý 3,6 km, a to Drážďany-Kesselsdorf. Tento úsek pomůže i řidičům, kteří potřebují ze západní strany objet Drážďany. Na české straně je ze spojení hotovo 60 km (Praha-Lovosice). Po dokončení bude dálniční tah měřit 137 km, z toho povede 45 km na německém území. Dokončení se plánuje v roce 2005.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků