Už žádné spory mezi cyklisty a řidiči aut? Ford představuje bundu, která komunikuje

Ford opět vymýšlí a inovuje. Tentokrát představuje speciální bundu, která by měla zvýšit bezpečnost cyklistů v provozu.

Automobilka Ford se drží na vlně inovací a po vychytávce pro nevidomé pasažéry v autech, součástkách vyrobených z odpadu po pražení kávy nebo technologii 3D pletení ukazuje další zajímavost, která by mohla ve světě automobilů prorazit. Přesněji se teď zaměřuje na bezpečnost cyklistů na silnicích.

Ford GT prochází vylepšením. K pár koním navíc přihazuje i speciální karbonovou edici

Ford GT prochází vylepšením. K pár koním navíc přihazuje i speciální karbonovou edici

Doprava ve městech houstne a prostor na silnicích mezi automobily a motorkáři sdílí i pořád více cyklistů. Počet úmrtí cyklistů v rámci dopravních nehod v Evropě dle posledních statistik překračuje 2000 ročně. Toto číslo se nyní Ford snaží alespoň trochu snížit svým nejnovějším vynálezem.

Často je příčinou nehody pouhé nedorozumění mezi řidičem a cyklistou, respektive tedy častá neschopnost předvídat pohyb člověka na kole. Odpovědí Fordu je takzvaná „Emoji Jacket“, tedy bunda se zabudovaným LED panelem, který zobrazuje jasné ikony a smajlíky. Tímto způsobem vlastně cyklistka komunikuje s okolním provozem a dává mu najevo své záměry.

Minitest Ford Fiesta ST: Nesmí vám tříválec přes práh? Vaše chyba!

Minitest Ford Fiesta ST: Nesmí vám tříválec přes práh? Vaše chyba!

Cyklista vybírá jednotlivé smajlíky a ikony skrze bezdrátový ovladač na řídítkách, na který má dosah bez nutnosti sundávat ruce z řídítek. Když je třeba nutné pohotově zastavit/zpomalit kvůli překážce v cestě, zvolí cyklista ikonu výstražného trojúhelníku, aby upozornil řidiče za ním. Při odbočování už není nutné ukazovat rukou, ale na LED panelu lze zobrazit blikající šipku. Jinak může cyklista zobrazovat i svou náladu a pocity, třeba právě usmívajícím se či zamračeným smajlíkem.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků