Už žádné spory mezi cyklisty a řidiči aut? Ford představuje bundu, která komunikuje

Ford opět vymýšlí a inovuje. Tentokrát představuje speciální bundu, která by měla zvýšit bezpečnost cyklistů v provozu.

Automobilka Ford se drží na vlně inovací a po vychytávce pro nevidomé pasažéry v autech, součástkách vyrobených z odpadu po pražení kávy nebo technologii 3D pletení ukazuje další zajímavost, která by mohla ve světě automobilů prorazit. Přesněji se teď zaměřuje na bezpečnost cyklistů na silnicích.

Ford GT prochází vylepšením. K pár koním navíc přihazuje i speciální karbonovou edici

Ford GT prochází vylepšením. K pár koním navíc přihazuje i speciální karbonovou edici

Doprava ve městech houstne a prostor na silnicích mezi automobily a motorkáři sdílí i pořád více cyklistů. Počet úmrtí cyklistů v rámci dopravních nehod v Evropě dle posledních statistik překračuje 2000 ročně. Toto číslo se nyní Ford snaží alespoň trochu snížit svým nejnovějším vynálezem.

Často je příčinou nehody pouhé nedorozumění mezi řidičem a cyklistou, respektive tedy častá neschopnost předvídat pohyb člověka na kole. Odpovědí Fordu je takzvaná „Emoji Jacket“, tedy bunda se zabudovaným LED panelem, který zobrazuje jasné ikony a smajlíky. Tímto způsobem vlastně cyklistka komunikuje s okolním provozem a dává mu najevo své záměry.

Minitest Ford Fiesta ST: Nesmí vám tříválec přes práh? Vaše chyba!

Minitest Ford Fiesta ST: Nesmí vám tříválec přes práh? Vaše chyba!

Cyklista vybírá jednotlivé smajlíky a ikony skrze bezdrátový ovladač na řídítkách, na který má dosah bez nutnosti sundávat ruce z řídítek. Když je třeba nutné pohotově zastavit/zpomalit kvůli překážce v cestě, zvolí cyklista ikonu výstražného trojúhelníku, aby upozornil řidiče za ním. Při odbočování už není nutné ukazovat rukou, ale na LED panelu lze zobrazit blikající šipku. Jinak může cyklista zobrazovat i svou náladu a pocity, třeba právě usmívajícím se či zamračeným smajlíkem.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

dnes | Jan Mička | 10 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků